PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowiutki radiowóz dla mysłowickiej policji

  • m-ce24.pl    30 grudnia 2011 - 20:57

Komenda Miejska Policji w Mysłowicach wzbogaciła się o nowy radiowóz. Zakup nowego samochodu współfinansowały mysłowickie władze samorządowe. Do przekazania nowego radiowozu doszło w czwartek podczas przerwy w sesji Rady Miasta.
Przystosowany do służby, oznakowany radiowóz, wyposażony jest w silnik diesla o pojemności 1,6 litra i mocy 115 koni mechanicznych. Samochód posiada 6-biegową skrzynię biegów, ABS, czujniki cofania i klimatyzację - informuje policja.

Samochód hyundai i30 kosztował 56 tysięcy złotych i służy już w Ogniwie Patrolowo-Interwencyjnym Wydziału Prewencji. 35 tysięcy złotych na jego zakup przekazał mysłowicki samorząd. Pozostałą kwotę wyłożyła Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach.

Symbolicznie kluczyki oraz dowód rejestracyjny zostały przekazane na ręce komendanta Miejskiego Policji w Mysłowicach insp. mgr inż. Dariusza Brandysa.

- Mam nadzieję, że ten zakup nie jest ostatnim zakupem dla policji. Ufam, że zakup samochodu będzie bobrze służył mieszkańcom Mysłowic - mówił prezydent miasta Edward Lasok (oceń działania prezydenta).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.