Nowiutki radiowóz dla mysłowickiej policji

Komenda Miejska Policji w Mysłowicach wzbogaciła się o nowy radiowóz. Zakup nowego samochodu współfinansowały mysłowickie władze samorządowe. Do przekazania nowego radiowozu doszło w czwartek podczas przerwy w sesji Rady Miasta.

Przystosowany do służby, oznakowany radiowóz, wyposażony jest w silnik diesla o pojemności 1,6 litra i mocy 115 koni mechanicznych. Samochód posiada 6-biegową skrzynię biegów, ABS, czujniki cofania i klimatyzację - informuje policja.

Samochód hyundai i30 kosztował 56 tysięcy złotych i służy już w Ogniwie Patrolowo-Interwencyjnym Wydziału Prewencji. 35 tysięcy złotych na jego zakup przekazał mysłowicki samorząd. Pozostałą kwotę wyłożyła Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach.

Symbolicznie kluczyki oraz dowód rejestracyjny zostały przekazane na ręce komendanta Miejskiego Policji w Mysłowicach insp. mgr inż. Dariusza Brandysa.

- Mam nadzieję, że ten zakup nie jest ostatnim zakupem dla policji. Ufam, że zakup samochodu będzie bobrze służył mieszkańcom Mysłowic - mówił prezydent miasta Edward Lasok (oceń działania prezydenta).

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE