PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowoczesna przystań wodna we Włocławku

  • PAP    27 lipca 2011 - 12:54
Nowoczesna przystań wodna we Włocławku

Budowa nowoczesnej przystani wodnej nad Wisłą rozpocznie się we wrześniu we Włocławku. Wartą 30 mln zł inwestycję wsparło finansowo ministerstwo sportu.
Jak poinformowało Ministerstwo Sportu i Turystyki, budowa przystani wodnej u ujścia Zgłowiączki we Włocławku (zabierz głos/oceń prezydenta) została zakwalifikowana do "Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu na rok 2011".

"Tym samym, po złożeniu niezbędnych dokumentów, nasze miasto otrzyma z budżetu państwa osiem milionów złotych dofinansowania. Pieniądze będą wypłacane w transzach - w tym roku 1 mln zł, w przyszłym 3 mln zł i w 2013 r. 4 mln zł" - powiedział w środę Jacek Kuźniewicz, wiceprezydent Włocławka.

Władze miasta planują, że w sierpniu zostanie wyłoniony wykonawca inwestycji, a budowa rozpocznie się już we wrześniu. Oddanie obiektu do użytku zaplanowano na koniec 2013 roku.

Na lewym brzegu Wisły, za ujściem Zgłowiączki, powstanie nowoczesna przystań wodna wraz z bazą treningową dla Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego i pomieszczeniami dla Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. W budynku o kubaturze ponad 18 tys. m. sześc. znajdą się pomieszczenia biurowe z zapleczem sanitarnym, szatnie z natryskami, sauna, pomieszczenia trenerów, sala ergometrów, siłownia, magazyn sprzętu treningowego i pralnia z suszarnią.

WOPR będzie miał do dyspozycji pomieszczenie biurowe z zapleczem sanitarnym oraz szatnie z natryskami. Ponadto na przystani znajdzie się lokal gastronomiczny z zapleczem i sanitariatami, sala konferencyjna z zapleczem, punkt medyczny, bosmanat z zapleczem, a także pomieszczenia trenerów. Na zewnątrz dostępne będą sanitariaty z natryskami, kuchnia i zmywalnia oraz pralnia z suszarnią.

Na terenie przystani powstaną hangary, warsztaty i magazyny na potrzeby WTW, WOPR i policji. Wokół przystani zbudowane będą nowe drogi i parkingi, a także kładka dla pieszych przez rzekę Zgłowiączkę.

Jednostki pływające będą mogły zacumować w zadaszonym basenie postojowym o powierzchni około 4,5 tys. metrów kwadratowych. Przy brzegu, który zostanie umocniony, znajdzie się slip z wyciągarką.

Dla jednostek turystycznych będą oddane do użytku pływające pomosty cumownicze. Duże jednostki, takie jak statki spacerowe, będą miały wydzielone miejsce do cumowania, a mieszkańcy i turyści będą mogli korzystać z tarasu widokowego.

Projekt zakłada też wybudowanie stacji sędziowskiej dla toru regatowego oraz trybun dla ponad 600 widzów. Szacunkowa wartość całej inwestycji to prawie 30 mln zł. Władze Włocławka liczą, że uda się zdobyć kolejne osiem mln zł dofinansowania z samorządu województwa w ramach programu rozwoju bazy sportowej, a resztę wyłoży miasto z własnego budżetu. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.