PARTNER PORTALU
  • BGK

Noworoczny Koncertw Pszczynie

  • lk    28 grudnia 2010 - 12:09

W pierwszą sobotę Nowego Roku, 1 stycznia 2011, w Sali Lustrzanej pszczyńskiego Muzeum Zamkowego odbędzie się Koncert Trzech Tenorów.
Koncert Noworoczny jest jednym z wielu tradycyjnych koncertów odbywających się w Muzeum Zamkowym w Pszczynie. W tym roku muzeum będzie gościło wybitnych tenorów - Dariusza Stachurę, Adama Zdunikowskiego oraz Pawła Skałubę. Artyści wystąpią wraz z Orkiestrą Kameralną Strauss Ensemble pod dyrekcją Janusza Powolnego. W specjalnie dobranym programie i aranżacjach przewidziano m.in. wiązankę kiepurowską, wiązankę neapolitańską, wiązankę latynoską oraz najsłynniejsze arie.

Pierwsza część koncertu rozpocznie się o godzinie 17:00, druga o godzinie 20:00. Bilety w cenie 130 zł można zakupić w kancelarii Muzeum - informuje śląski urząd marszałkowski.

Dariusz Stachura jest znanym na cały świat śpiewakiem, absolwentem łódzkiej Akademii Muzycznej. Zadebiutował w 1989 r. na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi. Do niewątpliwych sukcesów artystycznych Dariusza Stachury wlicza się jego udział w obchodach 100-lecia premiery Cyganerii Giacomo Pucciniego w Turynie. Jako jedyny obcokrajowiec kreował partię Rudolfa na zmianę z Luciano Pavarottim. Obecnie koncertuje w kraju i za granicą.

Adam Zdunikowski jest śpiewakiem operowym, absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Kontakty z muzyką rozpoczął już w wieku siedmiu lat, śpiewając w warszawskim chórze chłopięcym „Lutnia". Od tej pory uzyskał wiele nagród i wyróżnień krajowych i zagranicznych. Do bardziej znaczących wydarzeń w jego karierze artystycznej zaliczyć można udział w europejskim prawykonaniu Psalmów Jerozolimskich Noama Sheriffa czy udział w koncercie na zakończenie obchodów Roku Schubertowskiego. Występował pod batutami takich znakomitości jak m.in.: Nello Santi, Antoni Wit, Jerzy Maksymiuk czy Krzysztof Penderecki.

Paweł Skałuba jest określany jako jeden z najwybitniejszych tenorów młodego pokolenia, absolwentem Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Jest laureatem krajowych i międzynarodowych konkursów wokalnych. W 1993 roku został jako jedyny Polak i najmłodszy uczestnik finalistą I Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Placido Domingo w Paryżu. Obecnie jest pierwszym tenorem Państwowej Opery Bałtyckiej w Gdańsku. Współpracuje także z teatrami operowymi i filharmoniami w całej Polsce, gdzie śpiewa pierwszoplanowe partie w dziełach operowych i oratoryjnych kompozytorów różnych epok.

Czytaj też:

Imperium gwiazd na wrocławskim rynku

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.