PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowy dyrektor także w filharmonii szczecińskiej

  • PAP    8 grudnia 2011 - 20:26

Prezydent Szczecina Piotr Krzystek zapowiedział w czwartek konkurs na dyrektora Filharmonii Szczecińskiej. Decyzja prezydenta jest związana z trwającą w mieście budową nowego gmachu filharmonii, który otworzy przed tą instytucją dodatkowe możliwości.
Prezydent (oceń jego działania) ogłosił decyzję podczas spotkania z dyrektorami szczecińskich instytucji kulturalnych.

Istnieje potrzeba ogłoszenia konkursu, w ramach którego zostaną rozpoznane wszystkie możliwości związane z optymalnym wykorzystaniem nowego obiektu - przekonywał prezydent. Zastrzegł, że nie należy wiązać decyzji o konkursie z listem filharmoników i z oceną działalności obecnego dyrektora filharmonii Andrzeja Oryla.

Według ustaleń w liście do Oryla, przesłanym także do wiadomości prezydenta, muzycy wyrazili negatywną opinię o pracy dyrektora.

Podczas spotkania Krzystek zapewniał, że jego intencją jest kontynuowanie współpracy z ośrodkami kultury w mieście. "Chciałbym, aby działania miasta i instytucji kultury były jeszcze bardziej spójne. Spotykamy się dzisiaj, ponieważ już teraz planujemy działania nie tylko w perspektywie najbliższego roku, ale także kilku lat do przodu" - powiedział.

Prezydent chce m.in., by miasto podpisywało indywidualne kontrakty z dyrektorami na realizację programów poszczególnych instytucji.

W połowie 2013 r. budowa szczecińskiej filharmonii ma zostać ukończona. Według władz miasta, przez swoją oryginalną bryłę z wielospadkowymi dachami budynek będzie jednym z najnowocześniejszych w Polsce.

Nowy gmach powstaje w śródmieściu. Znajdą się w nim dwie sale koncertowe, które pomieszczą w sumie 1200 osób. Koszt inwestycji to 95 mln złotych.

Obecnie filharmonia funkcjonuje na piętrze w lewym skrzydle szczecińskiego magistratu, w przystosowanej do tego celu po wojnie auli. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.