PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowy festiwal ma promować region

  • PAP    15 sierpnia 2012 - 08:50

Goodfest - pod taką nazwą we wrześniu w Dębicy odbędzie się festiwal muzyki alternatywnej. Będzie to nowe wydarzenie kulturalne w regionie, wystąpią młodzi polscy twórcy.
Jak zapowiadają organizatorzy imprezy, która odbędzie się 1 września, podczas festiwalu "spotka się ambitny pop z muzyką elektroniczną, a folk z alternatywnymi brzmieniami". Wstęp na koncerty będzie bezpłatny.

"Podczas Goodfest miłośnicy długich i skomplikowanych partii wokalnych opartych na freestyle'u będę mogli posłuchać Pablopavo, jednego z pierwszych wokalistów śpiewających raggamuffin po polsku. Równie interesujący będzie występ młodego muzyka Pianohooligana, który na instrumencie rhodes wykonuje aranżacje kompozycji Krzysztofa Pendereckiego" - poinformował Przemysław Barowicz z biura prasowego organizatora festiwalu.

Rhodes torodzaj elektrycznego fortepianu, a raggamuffin (ragga) to styl w muzyce jamajskiej, wywodzący się z reggae i dancehall, którego podstawą są elektoniczne brzmienia.

Dyrektorem artystycznym Goodfest będzie Filip Berkowicz, szef takich festiwali jak Sacrum Profanum, Misteria Paschalia, Actus Humanus, oraz projektu Penderecki//Greenwood.

"Goodfest ma szanse, przez unikalną formułę nieodpłatnego wydarzenia, stać się ewenementem festiwalowym w skali kraju. Powstanie festiwalu Goodfest to bardzo dobra wiadomość dla odbiorców twórczości uznanych, młodych polskich muzyków, ponieważ dzięki temu wydarzeniu będą mieli okazję poznać nowe projekty muzyczne" - zaznaczył dyrektor artystyczny festiwalu, Filip Berkowicz.

Impreza może stać się istotnym wydarzeniem na mapie kulturalnej Podkarpacia i przyczynić się do promocji regionu.
 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.