Nowy kierunek lotów ze szczecińskiego lotniska

Wizz Air w marcu przyszłego roku uruchomi dwa połączenia z Lotniska Szczecin-Goleniów do Norwegii. Szczecin będzie ósmym lotniskiem w Polsce, z którego będzie operować przewoźnik.
Nowy kierunek lotów ze szczecińskiego lotniska
Jak poinformował dyrektor handlowy Wizz Air Gyoergy Abran, nowe połączenia zainaugurowane zostaną 14 marca na trasach do Oslo Torp i Stavanger. Loty odbywać się będą początkowo dwa razy w tygodniu i w pierwszym roku przewozy szacowane są na około 60 tys. pasażerów - dodał.

"Mamy nadzieję, że region Szczecina z powodzeniem przyciągnie turystów z Norwegii, co spowoduje ożywienie ruchu turystycznego w Szczecinie i okolicy. Ponieważ Polska jest znana w Norwegii dzięki zatrudnionym tam wysoko wykwalifikowanym pracownikom sektora morskiego, jesteśmy przekonani, że nasze nowe trasy do Oslo Torp i Stavanger pozwolą pracownikom z Polski uniknąć wysokich opłat za loty i stworzą możliwość częstszego odwiedzania rodzin w kraju" - powiedział Abran.

Prezes Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów Maciej Dziadosz podkreślił, że port w przewoźniku widzi partnera, mogącego zagwarantować lotnisku dynamiczny rozwój ruchu lotniczego. "Wejście na nasze lotnisko linii Wizz Air daje nam również impuls do dalszego działania związanego z inwestycjami na lotnisku" - dodał.

Lotnisko jest w trakcie modernizacji i rozbudowy infrastruktury lotniskowej, w tym budowy równoległej drogi kołowania, modernizacji płyty postojowej samolotów i remontu drogi startowej. Termin zakończenia inwestycji planowany jest na lato 2014 r.

Przewoźnik posiada 39 maszyn typu Airbus A320, latających z 16 baz na ponad 250 trasach w 29 krajach, głównie europejskich. Zatrudnia 1,5 tys. pracowników.

Szczeciński port lotniczy spodziewa się, że liczba obsłużonych przez niego pasażerów na koniec roku sięgnie 360 tys., co oznaczałoby około 35 proc. wzrostu w skali roku.

Czytaj też: Regionalne lotniska wychodzą na swoje

Województwo zachodniopomorskie ma w spółce 8,85 proc. udziałów. Pozostali udziałowcy to: Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze (49,51 proc.), Gmina Miasto Szczecin (37,23 proc.) oraz Gmina Goleniów (4,42 proc.).

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE