PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowy konsul ściągnie do miasta inwestorów?

  • KB    21 lipca 2010 - 21:22
Nowy konsul ściągnie do miasta inwestorów?

Od kilku dni konsula Ludwiga Neudorfera, który po zakończeniu swojej służby dyplomatycznej w Opolu został przeniesiony na Łotwę, zastąpił nowy konsul Peter Eck.
Z okazji rozpoczęcia pracy w opolskim konsulacie Peter Eck złożył kurtuazyjną wizytę marszałkowi województwa opolskiego Józefowi Sebeście.
 
Podczas spotkania nowy konsul zapewnił gospodarza regionu o kontynuowaniu pracy swojego poprzednika, wyraził wolę uczestnictwa w życiu regionu i zadeklarował wszelką pomoc w sprawach dotyczących dobrze układającej się współpracy polsko – niemieckiej w województwie.
 
Marszałek Józef Sebesta namawiał nowego konsula do propagowania idei ściągania do województwa kapitału niemieckiego o dużym zasięgu. - Małych firm i średnich przedsiębiorstw z kapitałem niemieckim mamy u nas dużo – mówił marszałek – potrzebne są nam „gospodarcze lokomotywy”  - i tacy inwestorzy na pewno niedługo się tu pojawią.
 
Peter Eck  ma 58 lat , jest z wykształcenia prawnikiem, od 1994 pełnił funkcje w służbach dyplomatycznych w Moskwie ,Lizbonie i Mińsku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.