PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowy program ministra kultury

  • GK    21 sierpnia 2013 - 13:09
Nowy program ministra kultury

Do 30 września samorządowe instytucje kultury mogą składać wnioski o dofinansowanie projektów, które m.in. mają popularyzować dorobek badaczy małych lokalnych społeczności.
Przygotowania do obchodów dwusetnej rocznicy urodzin folklorysty, etnografa, kompozytora i dokumentalisty Oskara Kolberga są celem nowego programu ministra kultury i dziedzictwa narodowego Kolberg 2014 - Promesa.

Budżet ogłoszonego 20 sierpnia przez ministra Zdrojewskiego programu wynosi 2 mln zł. Termin składania wniosków mija 30 września br., a instytucją zarządzającą programem jest Instytut Muzyki i Tańca.

Celem programu, oprócz docenienia dorobku badawczego i edytorskiego Oskara Kolberga, jest podkreślenie roli tradycji jako nieodzownego elementu współczesności, upowszechnianie wiedzy o kulturze tradycyjnej oraz tworzenie warunków sprzyjających ożywianiu aktywności kulturalnej.

Program ma również przyczynić się do popularyzowania dorobku badaczy i artystów, którzy zajmowali się tematyką małych lokalnych społeczności, grup regionalnych i religijnych oraz mniejszości narodowych i etnicznych.

O dofinansowanie mogą się starać państwowe i samorządowe instytucje kultury, organizacje pozarządowe, kościoły i związki wyznaniowe, uczelnie i szkoły artystyczne oraz podmioty prowadzące działalność gospodarczą.

Specjalny formularz dostępny jest tutaj.

Szczegółowe informacje wraz z regulaminem i instrukcją składania wniosków dostępne są na stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Programy Ministra 2014/Kolberg 2014 - Promesa" oraz na stronie Instytutu Muzyki i Tańca w zakładce programy/programy ministra.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.