PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowy samochód gaśniczy OSP Kobylnica

  • 24swarzedz.pl    8 stycznia 2013 - 09:48
Nowy samochód gaśniczy OSP Kobylnica

Zaraz po Nowym Roku strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kobylnicy zaprezentowali swój nowy nabytek – ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy GCBA SCANIA P360.
Nowy pojazd trafił do Kobylnicy tuż przed świętami. Kosztował 720 tys. złotych. Do zakupu dołożyła się gmina Swarzędz kwotą 120 tys. złotych, a pozostała część kosztów pokryta została ze środków Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska oraz Wojewódzkiego Oddziału Związku OSP RP.

Nowy pojazd gaśniczy GCBA SCANIA P360 to najnowocześniejszy samochód w swojej klasie. Dzięki niemu strażacy z Kobylnicy będą już w pełni profesjonalnie wyposażeni. Wóz ten będzie jako pierwszy wyjeżdżał do akcji. Jego wyposażenie pozwala na prowadzenie działań ratowniczych w każdych warunkach. Strażacy z dumą zaprezentowali nowy pojazd burmistrz Annie Tomickiej, przekazując równocześnie podziękowania za wsparcie tego zakupu.

W budżecie Swarzędza na 2013 rok zapewnione są środki na zakup wyposażenia dla nowego pojazdu strażaków z OSP Kobylnica. Przypomnijmy, w ubiegłym roku otrzymali oni nowoczesną, dobrze wyposażoną siedzibę przy ul. Poznańskiej 4. Inwestycja o wartości ok. 1,5 mln złotych została w całości sfinansowana z budżetu gminy Swarzędz.

W tym roku zaplanowano natomiast rozpoczęcie budowy Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Swarzędzu, które skupi w jednym miejscu straż pożarną, pogotowie ratunkowe i straż miejską. Centrum znajdować się będzie w wyremontowanym budynku dworca PKP.

Gratulujemy strażakom nowego sprzętu i zapraszamy na stronę internetową
OSP Kobylnica, gdzie możemy przeczytać bieżące informacje na temat działań strażaków.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.