Nowy samochód gaśniczy OSP Kobylnica

Zaraz po Nowym Roku strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kobylnicy zaprezentowali swój nowy nabytek – ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy GCBA SCANIA P360.
Nowy samochód gaśniczy OSP Kobylnica

Nowy pojazd trafił do Kobylnicy tuż przed świętami. Kosztował 720 tys. złotych. Do zakupu dołożyła się gmina Swarzędz kwotą 120 tys. złotych, a pozostała część kosztów pokryta została ze środków Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska oraz Wojewódzkiego Oddziału Związku OSP RP.

Nowy pojazd gaśniczy GCBA SCANIA P360 to najnowocześniejszy samochód w swojej klasie. Dzięki niemu strażacy z Kobylnicy będą już w pełni profesjonalnie wyposażeni. Wóz ten będzie jako pierwszy wyjeżdżał do akcji. Jego wyposażenie pozwala na prowadzenie działań ratowniczych w każdych warunkach. Strażacy z dumą zaprezentowali nowy pojazd burmistrz Annie Tomickiej, przekazując równocześnie podziękowania za wsparcie tego zakupu.

W budżecie Swarzędza na 2013 rok zapewnione są środki na zakup wyposażenia dla nowego pojazdu strażaków z OSP Kobylnica. Przypomnijmy, w ubiegłym roku otrzymali oni nowoczesną, dobrze wyposażoną siedzibę przy ul. Poznańskiej 4. Inwestycja o wartości ok. 1,5 mln złotych została w całości sfinansowana z budżetu gminy Swarzędz.

W tym roku zaplanowano natomiast rozpoczęcie budowy Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Swarzędzu, które skupi w jednym miejscu straż pożarną, pogotowie ratunkowe i straż miejską. Centrum znajdować się będzie w wyremontowanym budynku dworca PKP.

Gratulujemy strażakom nowego sprzętu i zapraszamy na stronę internetową
OSP Kobylnica, gdzie możemy przeczytać bieżące informacje na temat działań strażaków.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE