PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowy sprzęt dla laboratorium policyjnego

  • PAP    18 stycznia 2011 - 13:32
Nowy sprzęt dla laboratorium policyjnego

Nowoczesne urządzenia do analizy zapisów wideo i dźwięku trafiły do Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Sprzęt wartości miliona euro zakupiono dzięki wsparciu Norweskiego Mechanizmu Finansowego.
Nowy sprzęt trafił do wrocławskiego laboratorium w ramach projektu "Utworzenie kryminalistycznych Zespołów wsparcia organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości w zwalczaniu przestępczości", który realizuje Komenda Główna Policji. Projekt o wartości 6,5 mln euro współfinansowany jest ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Oprócz wrocławskiego laboratorium uczestniczą w nim również Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Komendy Głównej Policji oraz laboratoria Komend Wojewódzkich Policji w Gdańsku, Olsztynie, Lublinie, Katowicach i Poznaniu.

Jak poinformował rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu Paweł Petrykowski, do Wrocławia trafił najnowocześniejszy sprzęt badawczy i oprogramowanie, które w znacznym stopniu poprawią pracę jednostki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.