Nowy sprzęt dla laboratorium policyjnego

Nowoczesne urządzenia do analizy zapisów wideo i dźwięku trafiły do Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Sprzęt wartości miliona euro zakupiono dzięki wsparciu Norweskiego Mechanizmu Finansowego.
Nowy sprzęt dla laboratorium policyjnego

Nowy sprzęt trafił do wrocławskiego laboratorium w ramach projektu "Utworzenie kryminalistycznych Zespołów wsparcia organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości w zwalczaniu przestępczości", który realizuje Komenda Główna Policji. Projekt o wartości 6,5 mln euro współfinansowany jest ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Oprócz wrocławskiego laboratorium uczestniczą w nim również Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Komendy Głównej Policji oraz laboratoria Komend Wojewódzkich Policji w Gdańsku, Olsztynie, Lublinie, Katowicach i Poznaniu.

Jak poinformował rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu Paweł Petrykowski, do Wrocławia trafił najnowocześniejszy sprzęt badawczy i oprogramowanie, które w znacznym stopniu poprawią pracę jednostki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE