PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowy sprzęt dla mazowieckich strażaków

  • PAP    5 lutego 2014 - 07:53
Nowy sprzęt dla mazowieckich strażaków

- Strażacy z jednostek w woj. mazowieckim, m.in. w Radomiu, Warszawie i Płocku, otrzymali nowy sprzęt ratowniczo-gaśniczy o łącznej wartości blisko 14,5 mln zł. We wtorek w Radomiu odbyło się symboliczne przekazanie nowych samochodów strażackich.
Mazowiecki komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej, Gustaw Mikołajczyk poinformował podczas uroczystości, że zakupiony w 2013 roku sprzęt będzie wykorzystywany podczas różnorodnych działań ratowniczo-gaśniczych na Mazowszu.

"Straż pożarna to nie tylko formacja, która zajmuje się gaszeniem pożarów. Dzisiaj straż pożarna to wielozadaniowa służba ratownicza zajmująca się niesieniem pomocy wszędzie tam, gdzie jest ona potrzebna" - podkreślił obecny na uroczystości w Radomiu wiceminister spraw wewnętrznych Stanisław Rakoczy. Stąd - jak zaznaczył - różnorodność zakupionego sprzętu.

Strażakom przekazano 14 samochodów, m.in. nowoczesną cysternę - do Radomia, do Płocka zestaw kontenerowy do usuwania skutków powodzi, do Warszawy - samochód gaśniczy z agregatem proszkowym, służący do gaszenia urządzeń pod napięciem. Nowe pojazdy trafiły także do jednostek w m.in. w Węgrowie, Wyszkowie i Płońsku.

Nowy sprzęt kosztował blisko 14,5 mln zł. Strażacy otrzymali na jego zakup dofinansowanie m.in. z funduszy UE, Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.