PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowy wóz strażacki dla Zakrzowa

  • GK/www.tarnobrzeg.pl    12 września 2011 - 11:46
Nowy wóz strażacki dla Zakrzowa

Renault trafic wraz z pełnym wyposażeniem trafił do strażaków ochotników z Zakrzowa.
Zakup nowoczesnego samochodu był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Zarządu Głównego Związku OSP RP i prezydenta Tarnobrzega.

– Cieszę się, że tak nowoczesny i dobrze wyposażony samochód ratowniczo-gaśniczy trafił właśnie do tarnobrzeskiej jednostki OSP. Nie jest to nasz pierwszy w tym roku, tak ważny i potrzebny zakup, który z pewnością zwiększy możliwości działań ochotniczych straży pożarnych – dodaje prezydent Norbert Mastalerz (zabierz głos/oceń prezydenta).

Lekki samochód ratowniczo-gaśniczy kupiony został za 122 tysiące złotych. Pieniądze przekazał na ten cel Zarząd Główny Związku OSP RP, a pozostałą część dofinansował prezydent Tarnobrzega.

Samochód wyposażony jest między innymi w wyciągarkę, drabinę, maszt oświetleniowy, sprzęt ratowniczo-medyczny i kamerę ułatwiającą cofanie.

– Samochód został kupiony z promesy na usuwanie skutków ubiegłorocznej powodzi w naszym regionie, a osiedle Zakrzów ucierpiało wskutek tego kataklizmu – wyjaśnia Edward Szlichta, prezes Zarządu Wojewódzkiego Związku OSP RP w Rzeszowie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.