PARTNER PORTALU
  • BGK

O koncercie Guns N' Roses w Rybniku

  • PAP    13 czerwca 2012 - 09:54
O koncercie Guns N' Roses w Rybniku

Guns N' Roses, jeden z najpopularniejszych zespołów w historii rocka, zagra 11 lipca na Stadionie Miejskim w Rybniku. Urząd Miasta poinformował, że na stadion może wejść maksymalnie 18 tys. fanów, a jak dotąd sprzedano już 14 tys. biletów.
Zespół, podobnie jak rok temu Bryan Adams, wystąpi na zmodernizowanym w 2003 roku Stadionie Miejskim, który jak poinformowała rzeczniczka magistratu Lucyna Tyl może maksymalnie pomieścić ok. 18 tys. osób.

Kariera Guns N' Roses rozpoczęła się wraz z sukcesem ich pierwszej płyty długogrającej, "Appetite For Destruction" (1987). Album sprzedał się w ponad 20 milionach egzemplarzy na całym świecie i jest uznawany za jeden z ważniejszych w historii muzyki rockowej. Z tego krążka pochodziły pierwsze przeboje GN'R - "Welcome To The Jungle", "Paradise City" czy "Sweet Child O' Mine".

Zespół występował wówczas w składzie: Axl Rose, Slash (gitara), Izzy Stradlin (gitara), Duff McKagan (gitara basowa) i Steven Adler (perkusja). W 1990 roku, w wyniku m.in. problemów z narkotykami, Adler został wyrzucony z zespołu, a jego miejsce ostatecznie zajął Matt Sorum. W 1991 roku do grupy dołączył też Dizzy Reed, a opuścił ją Izzy Stradlin (zastąpił go Gilby Clarke).

Z przypadającego na przełom lat 80. i 90. okresu największej popularności Guns N' Roses, w zespole pozostał tylko lider, wokalista Axl Rose.

Guns N' Roses wystąpi w Polsce po raz drugi. Pierwszy koncert odbył się na stadionie warszawskiej Legii w 2006 roku, w ramach trasy promującej ostatni, jak dotąd, album zespołu "Chinese Democracy".

Organizatorami koncertu są agencja Prestige MJM, Radio Złote Przeboje oraz rybnicki Urząd Miasta.

Koncert odbędzie się 11 lipca. Bilety są jeszcze w sprzedaży - od środy także dodatkowa pula najtańszych wejściówek.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.