PARTNER PORTALU
  • BGK

O łódzkim projekcie w Charkowie

  • KB    22 kwietnia 2010 - 08:45
O łódzkim projekcie w Charkowie

Ukraina jest zainteresowana projektem międzynarodowego szlaku Frontu Wschodniego I Wojny Światowej.
Przedstawiciele departamentu promocji i współpracy zagranicznej oraz wydziału turystyki departamentu kultury fizycznej, sportu i turystyki urzędu marszałkowskiego w Łodzi uczestniczyli w trzydniowym międzynarodowym forum turystycznym „Charków. Partnerstwo w turystyce”, zorganizowanym przez władze Charkowa. W imprezie wzięli także udział specjaliści ds. turystyki m.in. z Chin, Niemiec, Austrii, Francji, Czech, Rosji i Gruzji.

Łodzianie zaprezentowali projekt międzynarodowego szlaku turystycznego Frontu Wschodniego I Wojny Światowej, prowadzącego przez Polskę, Rosję (obwód kaliningradzki), Białoruś, Litwę i Ukrainę.

Referat wzbudził ogromne zainteresowanie. O możliwości włączenia się do tworzenia szlaku pytała charkowska telewizja, nawiązano też kontakty z muzeum w Połtawie, w którym znajdują się dokumenty, dotyczące udziału pułków ukraińskich (kozackich) w bitwie pod Łodzią w listopadzie 1914 r.

Odwiedzający łódzkie stoisko Ukraińcy dziękowali za pamięć o poległych. – To bardzo ciekawy projekt, który ma ogromne znaczenie dla całej Europy – powiedział Andreas Weissenback, specjalista ds. turystyki z Krems w Austrii. – Tym bardziej, że Ukraińcy, podobnie jak Polacy, byli wcielani nie tylko do armii rosyjskiej, lecz także austriackiej. Musieli walczyć przeciwko sobie. Dołożę wszelkich starań, żeby rozpropagować ideę szlaku Frontu Wschodniego I Wojny Światowej na zachodzie Europy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.