PARTNER PORTALU
  • BGK

O płci i seksualności w Białymstoku

  • AW    23 lutego 2011 - 13:41

Przez najbliższy tydzień w centrum uwagi w Białymstoku będzie ludzka płeć i seksualność. A to za sprawą pokazów filmowych, paneli dyskusyjnych i warsztatów w ramach organizowanego tam Festiwalu Kultury Queer „Nienormatograf”.
Filmy prezentowane podczas festiwalu "Nienormatograf " będą się skupiały wokół najistotniejszych tematów związanych z płcią społeczno-kulturową, orientacją seksualną, odmiennością i wykluczeniem ze względu na płeć i seksualność. Pierwszym filmem pokazywanym w ramach Festiwalu będzie „I Bóg stworzył transwestytę” głośny debiut reżyserski transpłciowej artystki Rafalali, łączący w sobie elementy dokumentu i performance’u. Po projekcji odbędzie się panel dyskusyjny „Kultura przez wielkie Q”, w którym zasiądzie między innymi Rafalala.

W ramach festiwalu odbędą się również dwa spotkania poświęcone książkom wydanym niedawno przez Krytykę Polityczną. Pierwsze z nich zatytułowane „Walczące słowa – postać i myśl Judith Butler” będzie poświęcony w szczególności dwóm książkom tej wybitnej filozofki i feministki, zatytułowanym: „Uwikłani w płeć” i „Walczące słowa”. Gośćmi drugiego, kończącego Festiwal spotkania będą Marta Konarzewska, Piotr Pacewicz i Jej Perfekcyjność – autor, autorka i bohaterka książki „Zakazane miłości – płeć, seksualność i inne tabu”.

28 lutego odbędzie się pierwsza w Białymstoku queerowa impreza „Queer kom zu mir!”, która o godzinie 21 startuje w białostockim klubie Metro. Gwoździem programu będzie występ drag Kingów z zespołu Da Boyz, czyli trzech dziewczyn występujących na scenie w męskich przebraniach.

Jak podkreśla Grzegorz Stefaniak ze Stowarzyszenia 9/12, które organiuje  imprezę,  płeć i seksualność mamy wszyscy, dlatego Festiwal Nienoramtograf adresowany jest do wszystkich osób otwarte na różnorodność, ciekawych świata i odmienności, ale także i tych, które tę odmienność w sobie noszą.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.