O ponad 25 proc. wzrosła liczba pasażerów na łódzkim lotnisku

Ponad 46,7 tys. pasażerów odprawił w czerwcu Port Lotniczy Łódź. To wzrost o ponad 25 proc. w porównaniu z czerwcem ub. roku. Od kilku dni wszyscy pasażerowie odprawiani są już w nowym terminalu - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka Portu Ewa Bieńkowska.
O ponad 25 proc. wzrosła liczba pasażerów na łódzkim lotnisku
W czerwcu na łódzkim lotnisku odprawionych zostało ponad 41,5 tys. pasażerów w ruchu regularnym (wzrost o ponad 33,5 proc. w porównaniu z ub. rokiem) oraz ponad 5,2 tys. w ruchu czarterowym.

W pierwszym półroczu tego roku łódzkie lotnisko obsłużyło w sumie ponad 219 tys. pasażerów - to wzrost o ponad 29,3 proc. w porównaniu z pierwszą połową 2011 r.

Z końcem czerwca cały ruch pasażerski został przeniesiony do nowego terminalu. Przystanki MPK oraz miejsca postojowe taxi przeniesione zostały w strefy położone bezpośrednio przed wejściami do nowego obiektu.

Nowy terminal o powierzchni 26,5 tys. m kw. ma cztery kondygnacje (w tym jedną podziemną). Odprawa bagażowa odbywa się na parterze budynku na 14 stanowiskach. Dodatkowe 15. stanowisko - tzw. linia czerwonej odprawy - przeznaczone jest dla osób, które zadeklarowały coś do oclenia. Wydzielono również przejście dla VIP-ów, z własnym stanowiskiem kontroli.

Przed odlotem podróżni mają do dyspozycji dwie poczekalnie. W nowym obiekcie, w strefie ogólnodostępnej działają już punkty informacji lotniskowej oraz punkt informacji turystycznej.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE