PARTNER PORTALU
  • BGK

O rolnictwie w europejskim gronie

  • wer/www.wzp.pl    1 października 2011 - 18:14
O rolnictwie w europejskim gronie

3 i 4 października województwo zachodniopomorskie będzie gospodarzem międzynarodowej konferencji pn. „Rolnictwo ekologiczne we wspólnej polityce rolnej po 2013 roku” organizowanej w ramach trwających konsultacji wspólnej polityki rolnej po 2013 roku i w ramach prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej.
Na zaproszenie marszałka Olgierda Geblewicza (oceń działania marszałka) do Szczecina przybędą przedstawiciele regionów partnerskich województwa zachodniopomorskiego z niemieckich krajów związkowych: Bawarii, Brandenburgii i Meklemburgii-Pomorza Przedniego, z francuskich regionów: Akwitanii i Kraju Loary oraz szwedzkich z regionu Skania.

Czytaj też: Co miasta i wsie mają z polskiej prezydencji?

Udział w konferencji wezmą też przedstawiciele samorządów gminnych i powiatowych z województwa zachodniopomorskiego oraz pozostałych województw Polski, przedstawiciele Parlamentu  Europejskiego, parlamentarzyści i senatorowie ziemi zachodniopomorskiej oraz przedstawiciele organizacji działających na rzecz rolnictwa ekologicznego.

Tematyka konferencji dotyczyć będzie rozwoju rolnictwa ekologicznego w UE szczególnie pod kątem propozycji i oczekiwań do uszczegółowienia wspólnej polityki rolnej po 2013 roku w tym zakresie.

W programie przewidziano prezentację stanu rozwoju rolnictwa ekologicznego w regionach partnerskich województwa zachodniopomorskiego.

Podsumowaniem stanie się wspólna dyskusja, która powinna przyczynić się do poznania różnych oczekiwań i wizji rozwoju rolnictwa ekologicznego, co z kolei powinno być pomocne przy poszukiwaniu optymalnych rozwiązań w ramach Wspólnej Polityki Rolnej po 2013 roku.

Konferencja ma honorowy patronat ministra rolnictwa i rozwoju wsi oraz polskiej prezydencji w Radzie UE.

Uczestnictwo w wydarzeniu wyłącznie za zaproszeniami. Dodatkowe informacje można uzyskać w Sekretariacie Konferencji: Damiana Nowak, tel.: 91/44 10 203; mail: rolnictwo@wzp.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.