PARTNER PORTALU
  • BGK

O rozwoju podczas II Forum Metropolitarnego

  • KB    17 czerwca 2010 - 21:18

Przez najbliższe dwa dni Politechnika Wrocławska będzie centrum debaty o rozwoju polskich miast i regionów. Uczelnia będzie gospodarzem drugiej edycji Forum Metropolitalnego.
To już druga edycja Forum Metropolitalnego. Jego organizatorem jest wrocławski oddział Towarzystwa Urbanistów Polskich, we współpracy z Zachodnią Okręgową Izbą Urbanistów, Komitetem Przestrzennego Zagospodarowania Kraju przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk oraz Agencją Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. Patronami honorowymi forum są Marek Łapiński, marszałek województwa dolnośląskiego i prof. Tadeusz Więckowski, rektor Politechniki Wrocławskiej.

Obrady Forum potrwają dwa dni. W tym czasie znawcy tematyki metropolitalnej z całej Polski, a także politycy i działacze samorządowi rozmawiać będą o rozwoju polskich miast i regionów w kontekście najnowszych globalnych trendów, m.in. o współpracy na linii regiony - ośrodki miejskie, a także o zarządzaniu obszarami metropolitalnymi. Goście forum podejmą tematy spójności systemu zarządzania kryzysowego w sytuacjach kryzysowych, np. w trakcie powodzi. Ważnym punktem obrad Forum będzie też dyskusja o strategiach inwestycyjnych, łączących interesy zarówno poszczególnych metropolii, jak i całego regionu.

Obrady potrwają do 18 czerwca.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.