PARTNER PORTALU
  • BGK

O sprawach regionów w Brukseli

  • KB    14 kwietnia 2010 - 09:07
O sprawach regionów w Brukseli

Sprawa nierówności zdrowotnych w Unii Europejskiej czy strategia dla regionu Morza Bałtyckiego – to tematy 84. Sesji Plenarnej Komitetu Regionów w Brukseli.
W dniach 14-15. kwietnia br. odbędzie się 84. Sesji Plenarnej Komitetu Regionów w Brukseli. W obradach udział weźmie marszałek województwa lubuskiego Marcin Jabłoński.

W pierwszym dniu obrad przewidziano wystąpienie Michela Platiniego - przewodniczącego UEFA, który będzie mówił o roli piłki nożnej w integracji społecznej, rozwoju gospodarczym i polityce miejskiej.

Przedstawiciele Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego i Komitetu Regionów przedstawią komunikat o solidarności w zdrowiu i nierównościach zdrowotnych w Unii Europejskiej oraz przedstawią sprawozdanie na temat starzenia się społeczeństwa.

W trakcie sesji zostanie podjęty również temat strategii Unii Europejskiej dla regionu Morza Bałtyckiego i wyzwań krajów kandydujących. Uczestnicy sesji plenarnej Komitetu Regionów opracują wspólną strategię w dziedzinie kluczowych technologii wspomagających w Unii Europejskiej.

W programie drugiego dnia obrad przewidziano m.in. wystąpienie Johannesa Hahna - komisarza Unii Europejskiej ds. polityki regionalnej, a także wystąpienia na temat przyszłości polityki spójności, planu działania w zakresie mobilności w miastach, komunikat na temat przekształcenia dywidendy cyfrowej w korzyści społeczne i wzrost gospodarczy oraz raport Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego i Komitetu Regionów na temat partnerstwa publiczno-prywatnego na rzecz internetu przyszłości.

Debata będzie transmitowana na żywo pod adresem: www.cor.europa.eu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.