PARTNER PORTALU
  • BGK

O turystyce w Łodzi

  • BB    11 października 2011 - 21:44

V Ogólnopolska Konferencja Kultura i Turystyka – wspólna droga odbędzie się w dniach 12-13 października w Instytucie Europejskim w Łodzi.
Celem Konferencji jest identyfikacja aktualnych trendów turystyki kulturowej, analiza nowych wyzwań oraz promowanie dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego kraju na przykładzie wybranych szlaków kulturowych. Bogaty program wydarzenia obejmuje szlaki o zasięgu europejskim m. in. Szlak Romański, Bursztynowy, Via Regia jak również szlaki o charakterze regionalnym: Małopolski Szlak Oscypkowy, Szlak Zabytków Techniki, Podlaski Szlak Bociani, Lubuski Szlak Wina i Miodu czy też Łódzki Szlak Bajkowy.

Niezwykle obiecująco przedstawia się zagraniczny panel, do którego Organizatorzy zaprosili ekspertów z takich krajów jak: Wielka Brytania, Niemcy, Izrael oraz Finlandia.

Ostatnim elementem Konferencji będą warsztaty, których celem będzie dostarczenie specjalistycznej, kompleksowej wiedzy w zakresie promocji miast i regionów, budowania współpracy sieciowej w oparciu o lokalne i regionalne produkty turystyczne oraz  przybliżenie zasad marketingu internetowego.

Organizatorem wydarzenia jest Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego wspólnie z Instytutem Geografii Miast i Turyzmu Uniwersytetu Łódzkiego.

Partnerem wydarzenia jest Urząd Miasta Łodzi, Polska Iza Turystyki Oddział w Łodzi, Izba Turystyki Ziemi Łódzkiej, Departament Gier oraz Fenix Group. Zadanie dofinansowane jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w 2011 r.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.