PARTNER PORTALU
  • BGK

O współpracy Małopolski z Regionem Walonii

  • malopolskie.pl    2 marca 2011 - 10:49
O współpracy Małopolski z Regionem Walonii

Marszałek województwa małopolskiego Marek Sowa spotkał się z Zénonem Kowalem, delegatem Rządów Wspólnoty Francuskiej Belgii i Regionu Walonia w Warszawie.
I tak jednym z tematów spotkania były prace nad kolejnym Programem Wykonawczym na lata 2011-2013 do umowy o współpracy między Rządem RP a Rządem Wspólnoty Francuskiej Belgii i Rządem Regionu Walonii oraz do umowy o współpracy między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Komisją Wspólnotową Francuską Regionu Stołecznego Brukseli, który będzie podpisany w kwietniu br. w Warszawie. Małopolska zgłosiła do teog programu 14 projektów (m.in. Wystawa „Rzecz Małopolska. Etnodizajn”, „Srebrna Gospodarka szansą dla regionów”).

Zénon Kowal poinformował marszałka Sowę o chęci nawiązania bezpośredniej współpracy Prowincji Liege z województwem małopolskim. Aktualnie taką współpracę realizuje Uniwersytet Jagielloński z Uniwersytetem w Liege oraz krakowskie Liceum nr XVII, w którym zajęcia prowadzą lektorzy ze Wspólnoty „Walonia-Bruksela”.

Była również mowa była o współpracy polskich regionów z Rządem Wspólnoty Francuskiej Belgii i Rządem Regionu Walonii, w którą Małopolska jest zaangażowana od 2002 roku. Koordynatorem jest MSWiA, które czuwa nad realizacją programu pracy. Główne dziedziny współdziałania to: turystyka, fundusze strukturalne, ochrona środowiska, rynek pracy. W ramach współpracy reprezentanci naszego regionu odbyli staże w Walonii, a Walończycy - wizyty eksperckie Walończyków w Małopolsce.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Tea, 2011-03-02 12:11:06

    Czy ta współpraca będzie jutro możliwa,pokaże czas.Z naszej strony są chęci ale czy druga strona będzie tym nadal zainteresowana? Za WCZEŚNIE o tym mówić.Wiadomo,że 8 do 9 gmin REGIONU WALONII jest już zainteresowanych,nie wiadomo jak pozostałe...Trudno żebyśmy mieli działać kompletnie bez zaproszen...ia.  rozwiń