PARTNER PORTALU
  • BGK

O współpracy transgranicznej w Szczecinie

  • GK/www.wzp.pl    23 marca 2012 - 10:33

O strategii Euroregionu Pomerania dyskutowano podczas XVI walnego zgromadzenia delegatów Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Pomerania w Szczecinie.
Spotkanie otworzył marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz (zabierz głos/oceń marszałka). Przemawiając do zgromadzonych wójtów i burmistrzów podkreślał przede wszystkim te elementy działalności stowarzyszenia i samorządu województwa, które są wspólne.

Jednym z najważniejszych jest Europejska Współpraca Terytorialna i programy realizowane na terenie województwa. W tym kontekście zaprezentował stanowisko marszałków województw zachodnich dotyczące EWT, a w szczególności programów współpracy transgranicznej w przyszłej perspektywie finansowania UE.

W spotkaniu wziął również Senator RP, Norbert Obrycki. Senator Obrycki w swym wystąpieniu zachęcił samorządy do aktywnego udziału w pracach nad strategią rozwoju Euroregionu Pomerania 2014-2020.

Walne zgromadzenie było jednym z pierwszych spotkań poświęconych tematowi strategii Euroregionu. Zakończenie prac nad dokumentem planowane są na wrzesień 2012 roku.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.