PARTNER PORTALU
  • BGK

O współpracy transgranicznej w Szczecinie

  • GK/www.wzp.pl    23 marca 2012 - 10:33

O strategii Euroregionu Pomerania dyskutowano podczas XVI walnego zgromadzenia delegatów Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Pomerania w Szczecinie.
Spotkanie otworzył marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz (zabierz głos/oceń marszałka). Przemawiając do zgromadzonych wójtów i burmistrzów podkreślał przede wszystkim te elementy działalności stowarzyszenia i samorządu województwa, które są wspólne.

Jednym z najważniejszych jest Europejska Współpraca Terytorialna i programy realizowane na terenie województwa. W tym kontekście zaprezentował stanowisko marszałków województw zachodnich dotyczące EWT, a w szczególności programów współpracy transgranicznej w przyszłej perspektywie finansowania UE.

W spotkaniu wziął również Senator RP, Norbert Obrycki. Senator Obrycki w swym wystąpieniu zachęcił samorządy do aktywnego udziału w pracach nad strategią rozwoju Euroregionu Pomerania 2014-2020.

Walne zgromadzenie było jednym z pierwszych spotkań poświęconych tematowi strategii Euroregionu. Zakończenie prac nad dokumentem planowane są na wrzesień 2012 roku.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: