PARTNER PORTALU
  • BGK

O wydarzeniach kulturalnych w Katowicach poinformuje aplikacja mobilna

  • PAP    22 lutego 2016 - 14:41
O wydarzeniach kulturalnych w Katowicach poinformuje aplikacja mobilna
Inicjatorkami kulturalnej platformy o stolicy woj. śląskiego są studentki Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. (fot. facebook)

W Katowicach rusza projekt, który ma przekonać młodych ludzi, że wbrew niektórym opiniom, Katowice są miastem atrakcyjnym, także pod względem kulturalnym. Informacje o wydarzeniach z dziedziny teatru, kina, muzyki, sztuki czy historii znalazły się w aplikacji mobilnej KultKato.
Aplikacja jest bezpłatna i nie ma w niej reklam. Obecnie dostępna jest dla użytkowników telefonów z systemem Android, wkrótce mają się także pojawić wersje dla systemów Windows Phone oraz iOS.

Liderka projektu Karolina Kula wyjaśniła, że projekt jest odpowiedzią na zapotrzebowanie młodych na wirtualny, kulturalny przewodnik po mieście.

- Wielu naszym znajomym brakowało takiej platformy, która dostarczałaby kompleksowej wiedzy o wydarzeniach kulturalnych i miejscach kultury w Katowicach. Celem naszego projektu jest też pokazanie, że opinia młodych o Katowicach - mieście nieciekawym i nieatrakcyjnym - jest błędna – podkreśliła Kula.

Dzięki projektowi społecznemu KultKato zainteresowani mogą w jednym miejscu – na stronie internetowej, w mediach społecznościowych lub w aplikacji mobilnej – znaleźć informacje o odbywających się w Katowicach kulturalnych przedsięwzięciach z wielu dziedzin.

Jak zaznaczyła Kula dla młodych wygodnym rozwiązaniem będzie zapewne aplikacja. - Jest ona podzielona na kategorie m.in. kino, teatr, sztukę, muzykę, książki, a nawet historię. Wykorzystując funkcję geolokalizacji możemy w pobliżu miejsca, w którym się aktualnie znajdujemy, łatwo wyszukać interesujące nas wydarzenia kulturalne – dodała Kula.

Inicjatorkami kulturalnej platformy o stolicy woj. śląskiego są studentki Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach: Dominika Brachman, Karolina Sommer, Karolina Piwowarczyk, Martyna Niesyto, Aleksandra Krawczyk i Karolina Kula.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.