PARTNER PORTALU
  • BGK

O zarządzaniu bezpieczeństwem na wodach

  • GK    26 października 2012 - 10:40
O zarządzaniu bezpieczeństwem na wodach

Marszałek Olgierd Geblewicz 29 października weźmie udział w uroczystościach 50 – lecia WOPR woj. zachodniopomorskiego i podsumowaniu akcji „Bezpieczne Kąpieliska i czyste środowisko wodne 2012” – analiza stanu bezpieczeństwa wodnego w woj. zachodniopomorskim.
Uroczystości odbędą się Szczecinie w poniedziałek 29 października o godz. 9.00 na Zamku Książąt Pomorskich w Sali Bogusława.

Akcja „Bezpieczne Kąpieliska 2012 i czyste środowisko wodne” jest elementem programu „Bezpieczne Morze Przygody” realizowanym wspólnie przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki oraz WOPR WZ.

Podczas konferencji odbędzie się prezentacja wyników analiz poziomu bezpieczeństwa na kąpieliskach morskich i śródlądowych oraz strzeżonych miejscach wykorzystywanych do kąpieli w województwie zachodniopomorskim.

Wyróżnienia z rąk wojewody zachodniopomorskiego, marszałka województwa zachodniopomorskiego, prezesa zarządu WOPR otrzymają najlepsi organizatorzy oraz przedstawiciele powiatów na terenie których funkcjonują najlepsze kąpieliska w województwie.

Podczas spotkania zaprezentowane zostaną wyniki działań mających na celu podniesienie bezpieczeństwa nad wodami, w postaci tworzenia kolejnych elementów zintegrowanego systemu bezpieczeństwa wodnego oraz wprowadzenia rozwiązań wśród organizatorów kąpielisk i miejsc wykorzystywanych do kąpieli, wynikających z potrzeby dostosowania ich do zmian prawnych

Urząd marszałkowski zaprasza również na ogólnopolską konferencję „Nowoczesne zarządzanie bezpieczeństwem na obszarach wodnych”. Konferencja odbędzie się w Sali Bogusława i Sali Anny Jagiellonki Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, w dniach 29-30 października.

Uczestnikami konferencji będą przedstawiciele podmiotów i służ odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na wodzie z całej Polski. Przyjadą, żeby wymienić się informacjami doświadczeniami w tym zakresie. Organizatorzy mają zamiar wypracować podczas sesji tematycznych i gier symulacyjnych wnioski do zmian w ustawie i innych przepisach. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.