Obrona cywilna w gminie kuleje

  • Przegląd prasy/PAP/Nasz Dziennik
  • 19-06-2012
  • drukuj
Państwo polskie nie jest przygotowane na wypadek wojny. W niemal co trzecim skontrolowanym województwie, powiecie czy gminie nie ma żadnych formacji obrony cywilnej.
Obrona cywilna w gminie kuleje
Zaniedbywany system obrony cywilnej zanika, a jego jeszcze funkcjonujące elementy nie są skoordynowane – informuje „Nasz Dziennik”.

„System ochrony ludności, zakładów pracy i urządzeń użyteczności publicznej, dóbr kultury, ratowania i udzielania pomocy poszkodowanym w czasie wojny nie istnieje” – wskazuje Barbara Bubula, poseł PiS i członek sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych. Taka ocena to efekt raportu NIK.

W niemal co trzecim skontrolowanym województwie, powiecie czy gminie nie ma żadnych formacji obrony cywilnej. Zaniechane zostały także szkolenia ludności w zakresie reagowania na sytuację wojny i wielkich klęsk żywiołowych.

Obecnie funkcjonują tylko pewne elementy obrony cywilnej, ale są one umieszczone w innych systemach i nikt nie koordynuje ich działań. Propozycje dotyczące rozwiązań problemów ujawnionych przez raport NIK mają pojawić się dopiero pod koniec roku – informuje „Nasz Dziennik”.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE