Obywatele pomagają policji

Coraz częściej dochodzi do obywatelskich zatrzymań przestępców.
Obywatele pomagają policji
Zdecydowana większość obywatelskich zatrzymań dotyczy pijanych kierowców (fot.policja.pl)

Przestępców ścigają policjanci - to oczywiste, ale coraz częściej dochodzi do zatrzymań obywatelskich. Gdy przypadkowi świadkowie przestępstwa wkraczają do akcji, bo patrolu nie ma w pobliżu, łapią delikwenta i oddają później w ręce mundurowych - pisze "Gazeta Polska Codziennie".

Zdecydowana większość obywatelskich zatrzymań dotyczy pijanych kierowców. Wprawdzie rzadziej, ale w taki sposób wpadają również sprawcy innych przestępstw. W tym kryminalnych.

Przykładem tego, jak pisze "GPC", są wydarzenie z początku sierpnia z Katowic, a ich prawdziwym bohaterem został mężczyzna, który zachował się wręcz wzorowo. Obezwładnił on i przetrzymał do czasu przyjazdu radiowozu przestępcę, który chwilę wcześniej brutalnie zaatakował i ograbił 70-letnią staruszkę.

Rabusiem okazał się 34-letni mieszkaniec Katowic, który na koncie miał więcej grzeszków.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

To godna pochwały postawa. Musimy do tego przyzwyczajać się aby w czasach kiedy "unia" zmusi nas do przyjęcia islamistów, już teraz tworzyć odruchy samoobrony, bo policjantów "na każdym rogu", nie wystarczy. A ta pseudo totalna tchórzliwa opozycja, ostatnio jakoś nie twierdzi, że... Polska jest państwem policyjnym. Ciekaw jestem, jak POkrętacze i "nowoczesna", zachowają się, kiedy terroryści zaczną mordować Polaków ??? Myślę, że wtedy ich dzisiejsze "bohaterstwo", spadnie do zera. rozwiń

byłemwberlinie, 2017-08-19 14:07:23 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE