PARTNER PORTALU
  • BGK

Ochotnicze Straże Pożarne bogatsze są w sprzęt ratowniczy

  • bad    12 listopada 2014 - 12:14
Ochotnicze Straże Pożarne bogatsze są w sprzęt ratowniczy

Strażacy w Czechach, Zapolicach (powiat zduńskowolski) i Konstantynowie Łódzkim mają do dyspozycji coraz nowocześniejsze wyposażenie. Sprzęt wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych to m.in. piły do cięcia blachy i betonu, poduszki do unoszenia kilkunastotonowych samochodów, ciężarówek czy wagonów, a także podnośniki hydrauliczne.
Sprzęt przekazał marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień w obecności zastępców Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego Straży Pożarnej bryg. mgr. inż. Pawła Stępnia oraz bryg. mgr. inż. Mariusza Koniecznego.Czytaj też: Mazowieckie ma nowe wozy strażackie

Sprzęt wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych to m.in. piły do cięcia blachy i betonu, poduszki do unoszenia kilkunastotonowych samochodów, ciężarówek czy wagonów, a także podnośniki hydrauliczne.

Czytaj też: Mysłowicka straż pożarna będzie mieć nową siedzibę

- Silne państwo to zawsze sprawne, dobrze zorganizowane służby dbające o bezpieczeństwo obywateli. Chciałbym, abyśmy jak najczęściej mogli spotykać się przy okazji przekazywania kolejnego, coraz nowocześniejszego sprzętu i by był on jak najrzadziej wykorzystywany w sytuacjach katastrof czy kataklizmów - mówił podczas uroczystości marszałek Stępień.

Wyróżnione jednostki należą do Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego i znajdują się w sąsiedztwie nowopowstałych dróg szybkiego ruchu. Zaopatrzenie ich w nowy sprzęt zwiększy więc także szybkość pomocy dla ewentualnych poszkodowanych kierowców.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.