PARTNER PORTALU
  • BGK

Od soboty wracają rejsy po Wiśle

  • pt/pap    25 kwietnia 2016 - 15:19
Od soboty wracają rejsy po Wiśle
W sobotę 30 kwietnia rozpocznie się ósmy sezon Warszawskich Linii Turystycznych, (fotztm.waw.pl)

• W najbliższą sobotę 30 kwietnia rozpocznie się ósmy sezon Warszawskich Linii Turystycznych, potrwa do 11 września.
• Z pokładu tramwaju wodnego będzie można obejrzeć panoramę Warszawy, promem przeprawić się przez Wisłę, a statkiem "Zefir" wybrać się na wycieczkę do Serocka.
Tramwaj wodny "Wars" będzie wypływał z przystanku przy moście Poniatowskiego i będzie zabierał na pokład 150 pasażerów. Podróż potrwa około półtorej godziny, z perspektywy rzeki będzie można przyjrzeć m.in. "Grubej Kaśce" - największej studni infiltracyjnej w Europie, Centrum Nauki Kopernik, Stadionowi Narodowemu i panoramie Starego Miasta.

Od 30 kwietnia do 30 czerwca tramwaj wodny będzie pływał tylko w weekendy i dni świąteczne oraz dodatkowo 2 i 27 maja. Natomiast od 1 lipca do 31 sierpnia także w piątki, a we wrześniu w pierwszą i drugą sobotę oraz niedzielę.

Bilet normalny będzie kosztował 18 zł, a ulgowy 9 zł, będzie można je kupić na statku przed rozpoczęciem rejsu lub w przedsprzedaży w biurze Żeglugi Stołecznej przy ul. Świętokrzyskiej 36.

Natomiast bezpłatnie będzie można korzystać z promów, które pozwolą dostać się z jednego na drugi brzeg Wisły. Przeprawy będą trzy, pierwszy połączy Cypel Czerniakowski z Saską Kępą; drugi most Poniatowskiego ze Stadionem Narodowym; trzeci Podzamcze (Fontanny) z praskim zoo. Promy będą zabierały na pokład po 12 osób, a także tyle samo rowerów.

Michał Fokt z sekcji umów komunikacyjnych ZTM poinformował w poniedziałek, że na razie nie udało się przygotować przeprawy na wysokości Łomianek, być może uda się to zrobić w wakacje. Jak wyjaśnił operator nie zdołał jeszcze przeprawić promu w wyznaczone miejsce.

Trzecią "wodną" atrakcją będzie statek do Serocka. W tym roku trasa rozpocznie się już od Kanału Żerańskiego, a nie jak w ubiegłych latach od Cypla Czerniakowskiego. W zamian statek "Zefir" wydłuży nieco swoją trasę i dopłynie do zapory w Dębem. W momencie otwarcia, 22 lipca 1963 r., zapora był to największy tego typu obiekt na rzece nizinnej - podaje ZTM.

"Zefir" zabiera na pokład 110 pasażerów, na statku będzie grill oraz bufet z zimnymi i ciepłymi napojami. Statek będzie wypływał o godz. 9.30 z przystani na Kanale Żerańskim w okolicy przystanku "Cementownia 02". O godz. 12.30 "Zefir" przybije do brzegu w Serocku, tam podróżni będą mieli dwugodzinną przerwę na spacer lub odpoczynek na plaży. O godz. 14.30 statek wypłynie w drogę powrotną do Warszawy, rejs zakończy się ok. godz. 17.

Od 30 kwietnia do 30 czerwca "Zefir" będzie pływał w soboty, niedziele i dni świąteczne (dodatkowy rejs 2 i 27 maja), od 1 lipca do 31 sierpnia również w piątki, a we wrześniu w pierwszą i drugą sobotę i niedzielę.

Bilety można kupić w Punkcie Obsługi Pasażerów ZTM na stacji metra Dworzec Wileński, bilet będzie można kupić nie wcześniej niż na 14 dni przed planowanym rejsem. Sprzedaż biletów rozpocznie się 27 kwietnia. Bilet normalny będzie kosztował 36 zł i 18 zł ulgowy.

W 2015 r. - podaje ZTM - Warszawskie Linie Turystyczne przewiozły ponad 152 tys. pasażerów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.