PARTNER PORTALU
  • BGK

Off Festiwal w Katowicach - jubileuszowe trzy dni muzyki czas zacząć

  • AW    7 sierpnia 2015 - 07:27
Off Festiwal w Katowicach - jubileuszowe trzy dni muzyki czas zacząć

Off Festival ściaga do katowic tłumy fanów muzyki alternatywnej (fot.pixabay)

Rozpoczyna się organizowane na Śląsku święto alternatywnej muzyki. To już dziesiąta edycja Off Festivalu pod dyrekcją Artura Rojka. Organizatorzy zapowiadają, będzie wyjątkowa.
Od 7 do 9 sierpnia na czterech scenach w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach zagości muzyka spoza głównych trendów.

- Trudno sprowadzić Off do konkretnego gatunku, sceny czy stylistyki, jeśli pojawiają się na nim tuzy hałasu i geniusze melodii, bohaterowie jutra i legendy z przeszłości. Tym, co kształtuje i spaja filozofię festiwalu jest otwartość. Na to, co nieszablonowe, mniej oczywiste, zazwyczaj bardziej wymagające niż produkty serwowane w głównym nurcie. Dlatego, choć dyrektor artystyczny festiwalu Artur Rojek co roku zabiega o obecność najważniejszych przedstawicieli alternatywy, na Off-ie nie grają nazwiska. Nie spotkacie tu twarzy telewizyjnych gali. Nie usłyszycie hitów rodem z komercyjnych rozgłośni – czytamy na oficjalnej stronie Off Festivalu.

Zagrają muzycy z równych kontynentów. Przyjadą do Katowic m.in. z Francji, Danii, Irlandii, Wielkiej Brytanii, USA, Kanady, Japonii, czy z Etiopii. Nie zabraknie i rodzimych twórców.

Wśród artystów i zespołów, których będzie można w tym roku posłuchać są: Songhoy Blues, Shawn O'Sullivan, Jacek Sienkiewicz, Young Fathers, The Dillinger Escape Plan, Sun Ra Arkestra, Kinsky, Lautari, Innercity Ensemble, The Julie Ruin, Buffalo Daughter i wiele innych.

Na Off-ie nie tylko koncerty

Uczestnicy festiwalu w Strefa MasterCard codziennie od 21 będą mogli potańczyć przy setach znakomitych didżejów.

Organizatorzy w tym roku zaprosili do współpracy seniorów, aby razem z nimi przetańczyć całą noc na dancingu międzypokoleniowym. Pod opiekuńczymi skrzydłami Pauliny Braun, która jest pomysłodawczynią projektu, będzie okazja, by zatańczyć tak… jak zagra m.in. DJ Wika, DJ Janeczka, DJ Roman, DJ Andrzej, czy DJ Darek.

- Dancingi mają na celu zniesienie barier dzielących pokolenia. Dzięki nim osoby starsze odwiedzają miejsca, których na co dzień nie mają szans poznać. Rezydentką projektu jest DJ Wika, 76-letnia, najstarsza i najpopularniejsza polska DJ-ka. W jej ślad idą inni seniorzy, którzy w ramach Senior DJs Academy uczą się sztuki didżejskiej - informują organizatorzy.

Oczywiście nie zabraknie też kina. Specjalnie dla uczestników OFF Festival Katowice, Fundacja Przestrzeń Filmowa przygotowała kompilację najlepszych filmów z polskich edycji 48 Hour Film Project.

Komunikacyjny Związek Komunalny GOP w związku z OFF Festivalem uruchomił specjalne linie autobusowe oznaczone numerem S1 i S2.

Festiwal organizowany jest od 2006 roku. Impreza na dobre wpisała się w kalendarz wydarzeń kulturalnych w Katowicach. Początkowe edycje organizowano były jednak w rodzinnym mieście jego twórcy, Artura Rojka - Mysłowicach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • mieszkaniec Koszutki, 2015-08-08 22:18:44

    Piątkowy nocny występ na flugo zapadnie w pamięci przede wszystkim mieszkańcom Katowic. Zmęczeni całodziennym upałem zamiast odetchnąć przy otwartych oknach zmuszeni byli do słuchania ciężkich, głośnych brzmień, które mocno irytowały, podnosiły ciśnienie i nie dały zasnąć.Dziękujemy władzom za tą &q...uot;spokojną" noc.  rozwiń