PARTNER PORTALU
  • BGK

Ogłoszono nominacje do "Złotej Maski"

  • KB    12 marca 2010 - 13:36

Marszałek Województwa Śląskiego Bogusław Śmigielski ogłosił nominacje do Nagrody Artystycznej „Złota Maska” za rok 2009.
Nagrody Artystyczne „Złota Maska" przyznawane są corocznie od 1968 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru za szczególne osiągnięcia artystyczne w dziedzinie sztuki teatralnej.

Fundatorami nagród są redakcje mediów z województwa śląskiego oraz Urząd Marszałkowski. W skład jury, oprócz reprezentanta Marszałka Województwa Śląskiego, wchodzą także przedstawiciele prasy, radia i telewizji.

W obecnej, 42. edycji do „Złotej Maski" kandydują przedstawienia, które miały swoją premierę w teatrach naszego regionu w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2009 roku. Sztuki teatralne oceniano w dziewięciu kategoriach.

Komisja Nagrody Artystycznej Marszałka Województwa Śląskiego „Złota Maska" za rok 2009 wyłoniła po trzech nominowanych z każdej kategorii.

Zwycięzców w poszczególnych kategoriach poznamy podczas uroczystości wręczenia nagród, która odbędzie się 29 marca o godz. 18:00 w Teatrze im. J. Kochanowskiego w Opolu. Uroczystość organizowana jest zgodnie z tradycją wraz z województwem opolskim, które przyznaje nagrody swoim artystom.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: