• PARTNERZY PORTALU

Ogłoszono nominacje do "Złotej Maski"

Marszałek Województwa Śląskiego Bogusław Śmigielski ogłosił nominacje do Nagrody Artystycznej „Złota Maska” za rok 2009.

Nagrody Artystyczne „Złota Maska" przyznawane są corocznie od 1968 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru za szczególne osiągnięcia artystyczne w dziedzinie sztuki teatralnej.

Fundatorami nagród są redakcje mediów z województwa śląskiego oraz Urząd Marszałkowski. W skład jury, oprócz reprezentanta Marszałka Województwa Śląskiego, wchodzą także przedstawiciele prasy, radia i telewizji.

W obecnej, 42. edycji do „Złotej Maski" kandydują przedstawienia, które miały swoją premierę w teatrach naszego regionu w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2009 roku. Sztuki teatralne oceniano w dziewięciu kategoriach.

Komisja Nagrody Artystycznej Marszałka Województwa Śląskiego „Złota Maska" za rok 2009 wyłoniła po trzech nominowanych z każdej kategorii.

Zwycięzców w poszczególnych kategoriach poznamy podczas uroczystości wręczenia nagród, która odbędzie się 29 marca o godz. 18:00 w Teatrze im. J. Kochanowskiego w Opolu. Uroczystość organizowana jest zgodnie z tradycją wraz z województwem opolskim, które przyznaje nagrody swoim artystom.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE