PARTNER PORTALU
  • BGK

Ogólnopolskie obchody Dnia Strażaka

  • PAP    7 maja 2011 - 15:05
Ogólnopolskie obchody Dnia Strażaka

W Łodzi odbyły się ogólnopolskie obchody Dni Strażaka, połączone z jubileuszem 135-lecia łódzkiej straży pożarnej.
Poczucie bezpieczeństwa to jedna z najbardziej oczekiwanych wartości, którą pragniemy. To poczucie bezpieczeństwa dają nam strażacy - powiedział w trakcie spotkania w Łodzi minister spraw wewnętrznych i administracji Jerzy Miller.

Szef resortu podziękował strażakom za ich wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka. Zwrócił uwagę, że ich służba nie jest łatwa. Wymaga odwagi i poświęcenia. Jak mówił, był dumny, gdy słyszał od swoich europejskich kolegów, którzy opowiadali o wyszkoleniu i odwadze polskich strażaków biorących udział w akcjach ratowniczych.

Czytaj też: Małopolska straż pożarna z unijną dotacją

W podobnym tonie wypowiadał się obecny na uroczystościach wicepremier Waldemar Pawlak, który jest jednocześnie prezesem zarządu głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. Jak mówił esencja strażackiej służby jest gotowość do poświecenia czasu, zdrowia i życia dla drugiego człowieka. Zdaniem Pawlaka, w obecnych czasach takie zachowanie to wyjątkowe zjawisko, że można okazać serce dla drugiego człowieka.

Sobotnie obchody rozpoczęła msza św. w bazylice archikatedralnej. Po jej zakończeniu nastąpiło przekazanie łódzkim strażakom pięciu pojazdów ratowniczo-gaśniczych. Ich koszt to ponad 4 mln zł. 85 proc. tej kwoty to pieniądze unijne. Następnie odbyła się defilada strażackich pododdziałów i przejazd zabytkowych pojazdów strażackich.

Na terenie przed budynkami Centralnego Muzeum Włókiennictwa zorganizowany został festyn strażacki. Wręczono też odznaczenia, medale oraz awanse na wyższe stopnie służbowe.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.