PARTNER PORTALU
  • BGK

Ogórkowa akcja w Katowicach

  • PAP    14 września 2012 - 19:13
Ogórkowa akcja w Katowicach

370 słojów ogórków zamierza zaprawić wraz z mieszkańcami Katowic artystka z Poznania Magdalena Starska w ramach projektu społeczno-kulturalnego "Drobnostki". Akcja rozpoczęła się po południu w piątek i potrwa do późnego wieczora.
Artystka przyjechała do Katowic na zaproszenie katowickiej Galerii Sztuki Współczesnej BWA. Z tej okazji zaprojektowała instalację przypominającą spiżarnię, która w piątek została ustawiona na Placu Obrońców Katowic.

"W spiżarni, przypominającej stóg siana, zostaną ustawione przetwory. W środku jest dużo półek, wszystkie słoiki się zmieszczą" - powiedziała PAP Marta Lisok z Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach.

Akcja została zorganizowana w ramach projektu społeczno-kulturalnego "Drobnostki". Lisok tłumaczy, że celem tej akcji jest organizowanie spotkań artystów i designerów z mieszkańcami miasta.

"Dzięki temu projektowi chcemy zachęcić mieszkańców do uczestnictwa w zmianie wizerunku Katowic, ponieważ chcemy, aby się dobrze w nim czuli. Takie realizacje mają także stworzyć okazje do nawiązywania i podtrzymywania więzi" - wyjaśnia Lisok.

Wokół zaprojektowanej przez Starską spiżarni ustawiono stoły, na których przygotowywane są przetwory. "Przygotowaliśmy 370 słojów, 160 kg ogórków oraz czosnek, chrzan, koper. Słoiki zostaną umieszczone w spiżarni, z której każdy będzie mógł wziąć sobie słoik" - dodała Lisok.

Zaprawianie ogórków zostanie sfilmowane a następnie zaprezentowane w katowickiej BWA.

W ramach projektu "Drobnostki" realizowanego przez BWA zorganizowano dotąd cztery akcje - jedna z nich polegała na zbieraniu snów mieszkańców Katowic oraz stworzeniu do nich specjalnego zapachu, który był następnie rozpylany w różnych miejscach miasta.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.