PARTNER PORTALU
  • BGK

Ogród sztuki bez szefa

  • Przegląd prasy/PAP/Dziennik Polski    28 lipca 2012 - 10:00
Ogród sztuki bez szefa

Otwarcie Małopolskiego Ogrodu Sztuki mogło być głośne na całą Polskę. Ale placówka nie ma na razie nawet szefa.
Na 19 października zaplanowano otwarcie Małopolskiego Ogrodu Sztuki, nowoczesnego centrum kulturalnego, które powstaje pomiędzy ul. Rajską i Szujskiego w Krakowie – donosi „Dziennik Polski”.

Ale instytucja nie ma szefa, a środki na działalność są bardzo ograniczone, co sprawia, że będzie otwierała podwoje krok po kroku.

Dlaczego nie wybrano dotąd szefa MOS-u, który ma podlegać dyrektorowi Teatru im. Słowackiego? „Byłoby lepiej, gdybyśmy mogli szukać takiej osoby już parę miesięcy temu, a nie dopiero teraz ogłaszali konkurs, który, mam nadzieję, szybko ją wyłoni. Ale dopóki nie mieliśmy przyznanych środków, nie mogłem z nikim podejmować wiążących rozmów” – mówi dyr. Krzysztof Orzechowski.

Marek Sowa, marszałek województwa przyznaje, że decyzja o tym, iż MOS pozostanie organizacyjnie przy Teatrze im. Słowackiego zapadła na przełomie kwietnia i maja, a budżet na ten rok został potwierdzony na początku czerwca.

Nie kryje, że „były dyskutowane różne warianty, i to trochę trwało”, na co nałożyły się tegoroczne zmiany we władzach województwa.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.