PARTNER PORTALU
  • BGK

Ogrody i kwiaty w Kapeluszu

  • PAP    17 września 2010 - 11:21

Przemiana w naturze: zmiana kolorów z zieleni na pomarańcz, brąz i czerwień i związane z tym możliwości kreacji – to przewodni motyw 121. Jesiennej Wystawy Kwiatów i Ogrodów w chorzowskiej hali Kapelusz.
Co roku wystawę odwiedza ok. 20 tys. osób. Tegorocznymi atrakcjami imprezy są m.in. drzewo cesarskie, którego posadzenie w ogrodzie ma przynosić szczęście, oraz kielichowiec wonny, zwany też krzewem truskawkowym ze względu na wydzielany zapach.

Wystawa przygotowana przez kilkunastu wystawców z całej Polski wypełnia halę o powierzchni ponad 2,2 tys. m kw. Rośliny zaprezentowano w zaaranżowanych ogrodach – z powodu ograniczeń technicznych niemożliwe było jednak wkopanie drzew w ziemię, dlatego eksponowane są one w donicach.

Do budowy olbrzymiego ogrodu w hali użyto mielonej kory, cegieł, otoczaków, kamienia łupanego, trawy z rolki, żwiru, torfu i piasku. Kilkanaście tysięcy kwiatów tworzy kilkanaście kompozycji florystycznych. Między kwiatami, krzewami, pnączami i drzewami zaprojektowano oczka wodne, kaskady i fontanny.

Prócz ekspozycji, organizatorzy przygotowali dla zwiedzających pokazy florystyczne i formowania drzewek bonsai. Zwiedzanie ekspozycji urozmaicą występy zespołów muzycznych, pokazy tańca i mody.

Wystawę organizuje Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku im. Jerzego Ziętka w Chorzowie. Ekspozycja w Kapeluszu będzie otwarta do niedzieli, a towarzyszący jej ogólnodostępny kiermasz ogrodniczy, w którym uczestniczy kilkudziesięciu sprzedawców – do poniedziałku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.