PARTNER PORTALU
  • BGK

Ogrodzą Kocioł Czarownic. Dla bezpieczeństwa

  • AW/slaskie.pl    11 lipca 2011 - 15:51

Przęsła z siatki stalowej wykonane w lekkiej technologii, pokryte od strony wewnętrznej blachą trapezową otoczą Stadion Śląski. Koncepcja takiego typu ogrodzenia uzyskała akceptację Wojewódzkiej Komendy Policji w Katowicach
„Ogrodzenie Stadionu było elementem, który blokował nasze prace. Dlatego to bardzo dobra wiadomość, bo muszę przyznać - zabiegałem o to, by Stadion Śląski nie był otoczony murem. Oczywiście kwestie bezpieczeństwa są najważniejsze, ale zależało nam także na estetyce tego miejsca. Uważam, że rozwiązanie w postaci ogrodzenia będzie zdecydowane lepsze niż tradycyjny wysoki mur, który szpeciłby stadion i WPKiW" - mówił Adam Matusiewicz, marszałek województwa śląskiego (sprawdź jego notowania/zabierz głos).

Nowe ogrodzenie spełnia najważniejsze zadanie - uniemożliwia kontakt wzrokowy i podawanie niebezpiecznych przedmiotów przez kibiców znajdujących się po obu jego stronach. Płot systemowy będzie długi na ok. 1140 metrów i wysoki na 3,5 m (do wys. 2,5 m - pełne ogrodzenie, bez kontaktu wizualnego), natomiast całe ogrodzenie wraz z betonowymi bramami i pozostałymi częściami murowanymi wyniesie ok. 2 km.

W linii ogrodzenia wykonanych zostanie dziewięć  bram wejściowych wyposażonych w sześć podwójnych kołowrotów wysokich, dwie furty dla niepełnosprawnych i dwa pomieszczenia ochrony i depozytu. Pomiędzy bramami 3 i 4  znajdzie się policyjny punkt informacji i pomocy dla widzów. Ogrodzenie będzie oświetlone i monitorowane w systemie CCTV.

Czytaj też: Podnoszą dach Stadionu Śląskiego

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Pola, 2011-07-12 15:15:10

    Wszystko w porządku, ale dlaczego to ogrodzenie ma kosztować aż 13 mln zł! To już jakaś paranoja. Stadion, który nawet nie ma swojej drużyny, kosztuje nas już prawie 500 mln zł. Te pieniądze naprawdę można było lepiej zagospodarować.