Ok. 100 klientów Africano Travel w Polsce

Ok. 100 klientów poznańskiego biura podróży Africano Travel wróci w środę do Polski.
Ok. 100 klientów Africano Travel w Polsce

Poinformowała o tym rzeczniczka urzędu marszałkowskiego w Poznaniu Anna Parzyńska-Paschke.

W poniedziałek biuro ogłosiło niewypłacalność. Akcję sprowadzenia do kraju klientów biura Africano Travel organizuje wielkopolski samorząd. W sumie na powrót czeka ok. 190 osób. We wtorek po południu na poznańskim lotnisku wylądował samolot z egipskiego Sharm el-Sheikh, którym do Polski wrócili pierwsi klienci biura podróży Africano Travel.

„Udało nam się znaleźć miejsca dla ok. 100 osób na jutrzejsze loty. Oni będą lądowali w Poznaniu Łodzi i Katowicach” – powiedziała Parzyńska-Paschke. W sumie w środę i czwartek odbędzie się pięć lotów z egipskiego Sharm el-Sheikh z udziałem klientów poznańskiego biura podróży.

Jak dodała rzecznik, dane dotyczące przelotów poszczególnych samolotów z informacjami o turystów z których egipskich hoteli chodzi, znaleźć można na stronie internetowej urzędu marszałkowskiego: www.umww.pl. Poszkodowani klienci mogą uzyskać informację pod numerami telefonów: + 48 61 626 68 55 oraz + 48 626 68 51.

Urząd marszałkowski podjął decyzję o sfinansowaniu transferów turystów z hoteli na lotniska. Transfer i przelot zapewnia biuro podróży Alfa Star Sp. z o.o. Urząd zadba również o transport turystów na terenie kraju. Wysokość gwarancji ubezpieczeniowej biura podróży – ok. 180 tys. zł – prawdopodobnie pokryje koszt sprowadzenia turystów do Polski.

Biuro podróży Africano Travel poinformowało na swojej stronie internetowej, że od poniedziałku zaprzestało świadczenia usług turystycznych oraz że wstrzymuje sprzedaż wycieczek zarówno bezpośrednio, jak i za pośrednictwem agentów. Wszystkie zaplanowane wcześniej wyloty zostały odwołane.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE