PARTNER PORTALU
  • BGK

Okno sztuki na świat w centrum Łodzi

  • PAP    17 marca 2015 - 09:31
Okno sztuki na świat w centrum Łodzi
fot. Urząd Miasta Łodzi

Na ulicy Piotrkowskiej powstała nowa galeria Akademii Sztuk Pięknych. Dzięki niej w sercu miasta zobaczyć będzie można prace studentów i pracowników kierunków artystycznych.
Galeria przy ul. Piotrkowskiej 68 powstała dzięki dobrej współpracy uczelni i miasta, do którego należy lokal. Wnętrza aranżowane były przez pracowników i studentów. W lokalu odbywać się będą nie tylko wystawy, ale także seminaria, wykłady i inne wydarzenia.

- Dzięki temu miejscu więcej osób pozna twórczość młodych łódzkich artystów, być może część prac zostanie sprzedana. Takie miejsca, jak ta galeria ożywiają ulicę Piotrkowską i przyciągają do niej ludzi - przyznała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Na wystawie towarzyszącej otwarciu zobaczyć można dorobek wydziałów ASP. Są wśród nich obrazy, plakaty, grafiki, rzeźby, fotografie, gobeliny, tkaniny artystyczne, projekty ubrań i biżuterii. W witrynie lokalu wyświetlane są animacje i prezentacje multimedialne, które zostaną upublicznione w witrynie galeryjnej. Ekspozycję można oglądać do 25 marca 2015 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.