PARTNER PORTALU
  • BGK

Oko na Piotrkowską w Łodzi

  • wer/uml.lodz.pl    5 stycznia 2012 - 21:02
Oko na Piotrkowską w Łodzi

Od grudnia na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi działa monitoring pojazdów. Ma to zapobiegać wjazdowi samochodów nieupoważnionych na reprezentacyjną ulicę w strefie ograniczonego ruchu.
Niepozorne stanowisko w małym pokoiku Zarządu Dróg i Transportu ma w rzeczywistości ogromną moc. Pozwala śledzić obraz z aż 14 kamer zainstalowanych na odcinku od placu Wolności do al. Mickiewicza/al. Piłsudskiego.

- Kamery odczytują numery rejestracyjne aut przejeżdżających Piotrkowską, a system sprawdza czy pojazd może na nią wjechać legalnie. Rejestrujemy samochody, które upoważnienia nie mają, po czym informacja ta jest przekazywana do straży miejskiej - powiedział Grzegorz Sójka, wicedyrektor ZDiT.

- Być może nie wszyscy wiedzą, że monitoring już działa, dlatego zrobiliśmy tę konferencję - powiedziała prezydent Hanna Zdanowska (zabierz głos/oceń prezydenta). - Nie chcemy by kierowców zaskakiwały upomnienia. Dążymy do ograniczenia ruchu pojazdów na reprezentacyjnym, spacerowym odcinku ulicy Piotrkowskiej - dodała.

Na reprezentacyjny odcinek ul. Piotrkowskiej wjeżdżać mogą mieszkańcy, właściciele lokali użytkowych, służby miejskie, medyczne oraz w określonych godzinach sklepowi dostawcy. Niemniej jednak wszyscy muszą mieć zezwolenie. Za nieprzestrzeganie tego obowiązku grozi mandat w wysokości 500 zł i 5 punktów karnych. Na ukaranie kierowcy straż miejska ma 180 dni od chwili otrzymania zdjęcia ze ZDiT-u.

Wszyscy ci, którzy nie posiadają jeszcze zezwoleń, wciąż mogą złożyć w ZDiT wniosek. Pobrać go można w siedzibie Zarządu (ul. Piotrkowska 175, pok. 208) lub na stronie internetowej www.zdit.uml.lodz.pl

  Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • singiel, 2012-01-05 22:03:01

    oko koniecznie wskazane, oko koniecznie być musi!!!!