PARTNER PORTALU
  • BGK

Około 200 wystawców na ogrodniczej wystawie w Gdańsku

  • PAP    17 maja 2013 - 10:56
Około 200 wystawców na ogrodniczej wystawie w Gdańsku

Około 200 wystawców, m.in. sprzedawców roślin rabatowych i krzewów ozdobnych ma uczestniczyć w ogólnopolskiej wystawie ogrodniczej „Wiosna w ogrodzie-Grajmy w zielone”, która rozpocznie się w piątek po południu w Gdańsku.
Wystawę i kiermasz organizują Pomorskie Stowarzyszenie Ogrodników i Projektantów Terenów Zieleni oraz Pomorskie Hurtowe Centrum Rolno-Spożywcze Renk w Gdańsku.

Prezes Zarządu Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Renk w Gdańsku, Stanisław Gierszewski poinformował, że ok. 80 proc. wystawców stanowią sprzedawcy roślin rabatowych, roślin wieloletnich rabatowych i krzewów ozdobnych.

„Po raz pierwszy w wystawie uczestniczyć będzie kilku wystawców z Litwy, co nas bardzo cieszy, bo to oznacza, że informacja o naszej imprezie rozpowszechnia się w sąsiednich krajach" - dodał. Swoje produkty, po raz kolejny, prezentować będą również wystawcy z Niemiec.

Na wystawie można zapoznać się m.in. z aktualnymi trendami projektowania i realizacji terenów zielonych, a także kupić rośliny, krzewy, drzewka, narzędzia, środki ochrony roślin, meble ogrodowe, oraz posłuchać porad specjalistów od pielęgnacji roślin.

Kiermaszowi towarzyszyć będą konkursy, pokazy oraz występy artystyczne. Będą prezentowane np. możliwości aranżacji kwiatów w ogrodach, na tarasach, balkonach oraz sposoby upiększania wnętrz roślinami.

Podczas Pomorskiego Pikniku Drobiowego Izba Rolnicza będzie promować spożycie mięsa drobiowego. W trakcie wystawy będzie można zapoznać się z ofertą gospodarstw agroturystycznych oraz dziełami twórców rękodzieła artystycznego, a także kupić miód i produkty ekologiczne.

W ubiegłym roku podczas wystawy swoją ofertę zaprezentowało ponad 300 wystawców z kraju i zagranicy, było ponad 26 tysięcy zwiedzających.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.