PARTNER PORTALU
  • BGK

Olimpiada w sportach umysłowych na Dolnym Śląsku

  • AT    14 września 2012 - 18:41
Olimpiada w sportach umysłowych na Dolnym Śląsku

10 września został rozstrzygnięty konkurs ogłoszony przez Ministerstwo Sportu i Turystyki na organizację Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Umysłowych w 2013 roku. W efekcie postępowania konkursowego organizatorem przyszłorocznej olimpiady został marszałek województwa dolnośląskiego.
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży to największe zawody sportu młodzieżowego w Polsce, o randze mistrzostw Polski, rozgrywane w kategorii wiekowej juniora młodszego.

Olimpiada obejmuje przeprowadzenie zawodach w 3 sportach: szachach, brydżu sportowym i warcabach, a imprezie weźmie udział około 600 osób.

Zawody zostaną rozegrane w kwietniu 2013 roku, a zawodnicy o zwycięstwo będą walczyć w trzech atrakcyjnych i prestiżowych miejscach w regionie: na Zamku Książ, który już wielokrotnie był wykorzystywany do organizacji różnych imprez sportowych, w nowo wybudowanym Centrum Sportowo- Rekreacyjnym „Aqua- Zdrój” w Wałbrzychu oraz w Szczawnie - Zdroju, w Teatrze Zdrojowym.

W tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Umysłowych, która odbyła się na Podkarpaciu, młodzi zawodnicy z Dolnego Śląska zdobyli 9 medali, wygrywając tym samym kategorię medalową województw, zaś w klasyfikacji punktowej województw zajęli 2 miejsce.

Dolny Śląsk jest regionem o długich tradycjach organizacji imprez w sportach umysłowych i odnoszącym w nich znaczące sukcesy sportowe.

Na terenie województwa cyklicznie organizowane są  międzynarodowe zawody najwyższej rangi, takie jak: Międzynarodowy Festiwal Szachowy im. Akiby Rubinsteina, Memoriał Adolfa Andersena w szachach, Międzynarodowy Miting Brydżowy Błękitna Wstęga Odry oraz zawody mistrzowskie w różnych kategoriach wiekowych w sportach umysłowych. Na przestrzeni ostatnich lat (od 1995 roku) na Dolnym Śląsku odbyło się 5 olimpiad w sportach zimowych, 2 w sportach halowych oraz 2 ogólnopolskie olimpiady młodzieży w sportach letnich.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.