PARTNER PORTALU
  • BGK

Olsztyn obchodzi swoje święto

  • PAP    22 lipca 2011 - 18:19
Olsztyn obchodzi swoje święto

W tym roku miasto świętuje pod hasłem "Olsztyn - romantyczny z natury" a w programie jest m.in. jarmark Jakubowy oraz koncerty muzyki pop i klasycznej. Do poniedziałku potrwają rozpoczynające się w piątek Dni Olsztyna.
Święto Olsztyna obchodzone jest od lat pod nazwą Dni Jakubowych, ponieważ św. Jakub jest patronem miasta. Jego postać trzymająca w ręku muszlę widnieje też w herbie Olsztyna. Z tego też powodu tradycyjny jarmark, na którym sprzedawane są m.in. wyroby rękodzielnicze, nazywa się jarmarkiem Jakubowym.

W tym roku oprócz jarmarku podczas dni Olsztyna zaplanowano koncerty muzyki popularnej - zagrają m.in. Andrzej Piaseczny i zespół Neo Retros (zwycięzca TOP Trendy Festiwal 2011). Po koncercie tego zespołu odbędzie się projekcja filmu "Rzymskie wakacje".

Do rozważań o romantycznym charakterze miasta skłaniać mają organizowane przez cały weekend na Starówce konkursy dla zakochanych. Jedno z pytań przygotowanych dla biorących udział w konkursie dla zakochanych dotyczyć będzie np. imion boga miłości w różnych kulturach.

Miłośnicy muzyki klasycznej podczas Dni Jakubowych będą mogli wysłuchać w bazylice katedralnej koncertu organowego w wykonaniu Rafała Sulimy ze Świętej Lipki (wystąpią też Ewa Alchimowicz-Wójcik - sopran, i Izabela Stefańska - mezzosopran), a w poniedziałek w salach kopernikowskich zamku zagra włoski zespół Nouvo Quartetto Vocale Romano - kwartet wokalny śpiewaków z chóru Kaplicy Sykstyńskiej. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.