PARTNER PORTALU
 • BGK

Olsztyn. Rower i tramwaj wygrały z samochodem

 • KDS    22 września 2017 - 16:10
Olsztyn. Rower i tramwaj wygrały z samochodem
Z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu olsztyńscy urzędnicy sprawdzili, który środek transportu najlepiej sprawdza się w ich mieście (fot. UM Olsztyn)

W piątek (22 września) obchodziliśmy Europejski Dzień bez Samochodu.  Z tej okazji przedstawiciele Urzędu Miasta Olsztyna, olsztyńskiego WORD-u oraz Klubu Turystyki Rowerowej 4R przetestowali różne środki transportu. Który z nich okazał się najlepszy w miejskim klimacie?
Zorganizowanie nietypowego wyścigu koordynowała Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie, która do swojej akcji zaprosiła m.in. urzędników. Ich zadaniem było, tuż przed 8 rano, przedostanie się z Jarot pod ratusz.

Trasę pokonali korzystając z trzech różnych środków transportu - tramwaju, roweru oraz samochodu. Pierwsi do mety dotarli rowerzyści, a chwilę po nich pojawiła się ekipa podróżująca tramwajem. Jazda samochodem w godzinach porannych korków zajęła najwięcej czasu. 

- Akcja miała pokazać mieszkańcom, że ulicami naszego miasta możemy przemieszczać się inaczej niż samochodem - mówi podkom. Krzysztof Wasyńczuk, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie. - Korzystając z komunikacji zbiorowej lub wybierając rower jako alternatywną formę transportu oszczędzamy czas, pieniądze i zdrowie - dodaje.

Z kolei przypadający na 22 września Europejski Dzień bez Samochodu ma na celu zwrócenie uwagi na wysoką emisję dwutlenku węgla w miastach, będącą wynikiem nadużywania samochodu jako indywidualnego środka transportu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • cyforowy, 2017-09-26 16:50:45

  Do hakim: myślę że indiana elektryczna pobiła by wszystkich
 • nzyt, 2017-09-25 03:03:06

  Do hakim: znam, znam. Nasza polska marka. Mają dobry osprzęt mimo ze są mało znani.
 • hakim, 2017-09-23 20:34:25

  U nas w rodzinie dawno wygrał. Na poczatku sezonu kupiliśy sobie Indiany i śmigamy gdzie i kiedy sie da.