PARTNER PORTALU
  • BGK

Olsztyn rozpoczął cykl imprez rekreacyjnych

  • PAP    24 marca 2013 - 12:56
Olsztyn rozpoczął cykl imprez rekreacyjnych

Ponad 300 płetwonurków wzięło udział w spływie rzeką Łyną, który rozpoczął cykl imprez rekreacyjnych "Olsztyn. Aktywnie!". Do jesieni mieszkańcy miasta i turyści będą mogli uczestniczyć w 25 dyscyplinach sportowych.
Mimo mrozu miłośnicy nurkowania z różnych stron Polski przepłynęli w sobotę olsztyńską Łyną od rogatek do centrum miasta. Uczestnicy spływu mieli na sobie kolorowe przebrania, nad wodą trzymali dmuchane zabawki, baloniki i parasole.

Organizowany po raz czwarty przez olsztyński urząd miasta cykl sportowych imprez dla amatorów jest największym w Polsce samorządowym projektem promującym aktywny styl życia. W pierwszej edycji uczestniczyło ponad 3 tys. osób, przed rokiem było już ponad 15 tys. uczestników.

W tym roku zawody na powietrzu, w halach sportowych i na basenach organizowane są w 25 dyscyplinach. Po raz pierwszy odbędą się zajęcia pływania dla niemowlaków, szkoła tańca i maraton zumby, wspinaczka skałkowa, maraton siłowy i ćwiczenia na rowerach stacjonarnych, tzw. indoor cycling.

Imprezy będą odbywały się w każdy weekend aż do października. Udział w nich jest bezpłatny, a każdą z dyscyplin prowadzą wykwalifikowani trenerzy. Rozegrane zostaną zawody w kilku konkurencjach, w tym Puchar Polski Jachtów Kabinowych, maraton rowerowy, bieg Copernicus Run i Półmaraton Jakubowy.

Akcja "Olsztyn. Aktywnie!" ma również wypromować turystyczne walory miasta, w którego granicach znajduje się 11 jezior, rzeki Łyna i Wadąg oraz największy w kraju las miejski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.