PARTNER PORTALU
  • BGK

Opole 2017, Arkadiusz Wiśniewski: Koncert w Kielcach nie jest w stanie zastąpić trzydniowego spotkania z muzyką

  • PAP/jk    26 maja 2017 - 18:10
Opole 2017, Arkadiusz Wiśniewski: Koncert w Kielcach nie jest w stanie zastąpić trzydniowego spotkania z muzyką
- Muzyka i amfiteatr w Opolu muszą być ponad polityką - mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola. (fot. UM Opole)

- Ze swoim pomysłem na organizację koncertu w Kielcach zamiast festiwalu w Opolu TVP przypomina "Titanica", który pędzi na spotkanie z górą lodową - powiedział prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski.
• Prezydent Opole skomentował decyzję TVP o organizacji "Koncertu Polskiej Piosenki" w Kielcach.

• Jego zdaniem koncert w Kielcach nie jest w stanie zastąpić trzydniowego spotkania z muzyką.

• Ze swoim pomysłem na organizację koncertu w Kielcach zamiast festiwalu w Opolu TVP przypomina "Titanica", który pędzi na spotkanie z górą lodową - skomentował Arkadiusz Wiśniewski.

"Koncert Polskiej Piosenki" zorganizuje wspólnie z Telewizją Polską samorząd Kielc - poinformował w piątek (26 maja) wiceprezydent Kielc Andrzej Sygut."Koncert Polskiej Piosenki" zorganizuje wspólnie z Telewizją Polską samorząd Kielc - poinformował w piątek (26 maja) wiceprezydent Kielc Andrzej Sygut. Impreza ma się odbyć 10 czerwca w amfiteatrze na Kadzielni.

- Rozmowy między miastem Kielce a TVP, poza jednym punktem. zostały zakończone - powiedział Sygut. Wyjaśnił, że nie będzie to "festiwal, a koncert". - 10 czerwca organizujemy wspólnie z TVP "Koncert Polskiej Piosenki" - dodał.

Zapytany o komentarz prezydent Opola powiedział, że tego typu impreza nie jest w stanie zastąpić trzydniowego spotkania z muzyką polską, która ma już ponad pół wieku tradycji.

- Zamiast trzech dni, jeden dzień koncertu. Zamiast uznanych i lubianych postaci na spotkanie z którymi przyjeżdżali ludzie z całej Polski, bliżej nieokreślona lista nieznanych jeszcze artystów. To kolejny dowód na to, że ze swoim pomysłem na przeniesienie Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej z Opola do Kielc coraz bardziej przypomina "Titanica", który pędzi na spotkanie z górą lodową - powiedział Wiśniewski.

Jak zapewnił, otrzymuje z całego kraju wyrazy poparcia dla decyzji o samodzielnej organizacji 54 edycji KFPP bez udziału TVP. - Z pewnością zainteresowanie naszą imprezą będzie duże. Chcę na nią zaprosić także tych artystów, którzy odmówili udziału w festiwalu przygotowywanym przez TVP. Muzyka i amfiteatr w Opolu muszą być ponad polityką. To marka nierozerwalnie związana z Opolem i jego mieszkańcami. Jestem przekonany, że przy pomocy świata artystycznego i ludzi, którym zależy na tym by muzyka łączyła, a nie dzieliła Polaków, jesienią będziemy mogli uczestniczyć we wspaniałym święcie polskiej piosenki. Oczywiście w Opolu - powiedział prezydent.×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.