PARTNER PORTALU
  • BGK

Opole, Arkadiusz Wiśniewski: Jest dotacja dla centrum i muzeum polskiej piosenki

  • PAP/EM    21 lutego 2017 - 16:47
Opole, Arkadiusz Wiśniewski: Jest dotacja dla centrum i muzeum polskiej piosenki
W budynku istniejącego muzeum, powstanie nowoczesne studio nagrań wyposażone w sprzęt umożliwiający prowadzenie zajęć edukacyjnych dla dorosłych i dzieci (fot. facebook.com/muzeumpolskiejpiosenki)

Narodowe Centrum Piosenki Polskiej i Muzeum Piosenki Polskiej otrzymają 7,6 mln złotych dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Poinformował o tym prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski na portalu społecznościowym.
Akceptację ministerstwa uzyskały projekty utworzenia edukacyjnego studia nagrań w Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu, oraz przebudowy i modernizacji Sali Klubowej Narodowego Centrum Piosenki Polskiej (NCPP). "Dzięki 7,6 mln złotych ze środków unijnych koncerty w NCPP odbywać się będą w sali z super akustyką i oświetleniem" - napisał prezydent Wiśniewski na swoim profilu.

W budynku istniejącego muzeum, powstanie nowoczesne studio nagrań wyposażone w sprzęt umożliwiający prowadzenie zajęć edukacyjnych dla dorosłych i dzieci. Dzięki nim zwiedzający placówkę będą mogli dowiedzieć się na czym polega realizacja muzyczna piosenek, jak powstają efekty specjalne i zapoznać się z tzw. bankiem dźwięków. W studiu będzie można także realizować sesje nagraniowe artystów tworzących polskie piosenki.

Druga część inwestycji dotyczy przebudowy gmachu mieszczącego obydwie instytucje, remontu dachu i modernizację Sali Klubowej NCPP oraz wyposażenie go w profesjonalny sprzęt nagłaśniający. "Celem przebudowy jest wzmocnienie budynku i zapewnienie odpowiedniej akustyki dźwiękowej wewnątrz budynku" - poinformowała rzecznik urzędu miasta, Katarzyna Oborska-Marciniak.

"Tytuł Stolicy Polskiej Piosenki zobowiązuje. Studio nagrań pozwoli nie tylko nagrać płytę, ale także rozwinąć działalność edukacyjną w Muzeum Piosenki!. Brawo MY" podkreślił prezydent Wiśniewski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.