PARTNER PORTALU
  • BGK

Opole. Strażacy otwarli Centrum Edukacyjne

  • PAP/KDS    27 marca 2018 - 18:03
Opole. Strażacy otwarli Centrum Edukacyjne
W budowie centrum pomógł samorząd. (fot.Facebook/ Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Opolu)

Około trzech tysięcy osób rocznie będzie mogło zdobywać wiedzę z zakresu podstaw bezpieczeństwa w nowoczesnym Centrum Edukacyjnym. Placówka powstała przy opolskiej komendzie Państwowej Straży Pożarnej i została otwarta we wtorek (27.03).
W wybudowanym dzięki wsparciu samorządów Centrum można uczestniczyć w symulacji pożaru na klatce schodowej lub mieszkaniu, zapoznać się z procedurami działania podczas wypadku drogowego, obejrzeć wnętrze umeblowanego mieszkania po pożarze.

Uczniowie i przedszkolaki będą się tu mogli nauczyć odczytywania znaków na słupkach drogowych i zachowania podczas wypadków w różnych miejscach.

- Jesteśmy nastawieni na edukację różnorodnych grup wiekowych i zawodowych. Mamy programy dostosowane do przedszkolaków i takie, z których mogą korzystać przedsiębiorcy czy inwestorzy, którzy chcą zapoznać się nie tylko z rozwiązaniami technicznymi i urządzeniami niezbędnymi do bezpiecznej eksploatacji budynków, ale też na własne oczy będą mogli zobaczyć, jak działają -  wyjaśnił brygadier Adam Janiuk z Komendy Miejskiej PSP w Opolu. 

Według szacunków strażaków, z usług nowego Centrum rocznie skorzysta około trzech tysięcy osób.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.