PARTNER PORTALU
  • BGK

Opolski marszałek nagrodził najlepszych sportowców w regionie

  • AW    24 września 2014 - 18:50
Opolski marszałek nagrodził najlepszych sportowców w regionie

Trzydziestu ośmiu opolskich zawodników i trenerów otrzymało wyróżnienia i nagrody marszałka województwa opolskiego za ubiegłoroczne osiągnięcia sportowe na mistrzostwach Polski, Europy i świata oraz za pobite rekordy.
W trakcie spotkania w Urzędzie Marszałkowskim, które odbyło się 24 września, najbardziej utytułowanym sportowcem był Bartłomiej Bonk z Klubu Sportowego „Budowlani" w Opolu, zdobywca w roku 2013 brązowego medalu Mistrzostw Świata we Wrocławiu w podnoszeniu ciężarów oraz jego trener Ryszard Szewczyk.

Pod jego kierunkiem zawodnicy „Budowlanych" zdobyli 21 tytułów drużynowych mistrzostw Polski. Marszałek przyznał Bartłomiejowi Bonkowi nagrodę wartości ośmiu tysięcy złotych, zaś trenerowi Szewczykowi - trzech tysięcy. Ten ostatni żartował, że Bartek, choć jest dorosłym mężczyzną, to trenera słucha. Bartłomiej Bonk zapewniał, że ciężary są jego pasją i będzie walczył póki starczy mus sił i determinacji.

Nagrodę otrzymał też trener z trzydziestoośmioletnim stażem, Edward Faciejew, którego wychowanek Tomasz Szczepaniak, wywalczył srebrny medal i tytuł wicemistrza Europy juniorów w judo w Sarajewie. Edward Faciejew mówił, że chętnie odszedłby na emeryturę, ale dopingują go do pracy kolejni młodzi zawodnicy, którzy zgłaszają się do klubu. Będzie więc - jak mówił - z trenerem Szewczykiem czekał na olimpiadę w Rio.

Nagrody otrzymali także piłkarze ręczni i wieloboista AZS Politechniki Opolskiej, młode pływaczki z MKS Zryw Opole, karatecy z LKS Polonia-Torakan z Białej, modelarze z Kędzierzyna Koźla i Zawadzkiego.

W sumie na tegoroczne wyróżnienia i nagrody pieniężne wyasygnowano z budżetu województwa opolskiego 40 tysięcy złotych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.