PARTNER PORTALU
  • BGK

Opolskie, miasteczka ruchu drogowego: Rusza konkurs dot. bezpieczeństwa w ruchu drogowym

  • jk    23 lutego 2018 - 20:20
Opolskie, miasteczka ruchu drogowego: Rusza konkurs dot. bezpieczeństwa w ruchu drogowym
Inicjatywy w konkursie grantowym można zgłaszać od 1 marca do 15 kwietnia w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Opolu. (zdj. ilustracyjne, pixabay)

Opolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego po raz kolejny ogłosiła konkurs na najlepsze pomysły, które przyczyniają się do bezpieczeństwa w ruchu drogowym w regionie.
  • Najlepsze pomysły, które przyczyniają się do bezpieczeństwa w ruchu drogowym, będą dofinansowane przez Opolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
  • Pomysłodawcy mogą skorzystać z puli 100 tysięcy złotych.
  • Czas na składanie pomysłów do 15 kwietnia br.

Drugi raz m.in. instytucje, szkoły czy stowarzyszenia mogą korzystać z grantu zaproponowanego przez Opolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Konkurs ma na celu promowanie tych pomysłów, które m.in. pozwalają zainteresowanym szkolić się z udzielania pierwszej pomocy, uwrażliwiają na bezpieczne poruszanie się po drogach, pozwalają doposażyć miasteczka ruchu drogowego czy edukują najmłodszych.

W zeszłym roku o zwycięstwo walczyło około 20 pomysłów, z których 15 zdobyło dofinansowanie.

Pieniądze otrzymała m.in. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Opolu, która przygotowała salę edukacji dla najmłodszych. Zakupiono fantomy szkoleniowe do udzielania pierwszej pomocy, defibrylatory treningowe, symulator wezwań straży pożarnej. Z zajęć rocznie będzie mogło skorzystać około 2 tys. osób.

- Program grantowy cieszył się dużym zainteresowaniem. W tym roku postanawiamy go kontynuować. Każda instytucja może skorzystać z 10 tysięcy złotych. Pieniądze mogą być wydane na różne inicjatywy. Wśród zeszłorocznych pomysłów znalazły się również rajdy rowerowe czy programy radiowe mówiące o bezpieczeństwie – mówi Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa opolskiego.

W tym roku w regulaminie konkursu nastąpiły zmiany. W konkursie nie będą mogły wziąć udziału gminy. Nie wyklucza to jednak z uczestnictwa szkół czy przedszkoli, które są przez nie zarządzane.

- Problem bezpieczeństwa ruchu drogowego jest nadal palący. Statystyki są nieubłagane. Na drogach ginie zbyt wiele osób, jeszcze więcej jest wypadków. Nieodpowiedzialność jest zarówno po stronie kierujących i pieszych. Zależy nam na tym, aby pomysły miały jak największy oddźwięk w regionie. Chcemy kształtować prawidłowe postawy wśród  najmłodszych, to oni będą przyszłymi kierowcami - dodaje Szymon Ogłaza.

Inicjatywy w konkursie grantowym można zgłaszać od 1 marca do 15 kwietnia  w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Opolu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.