PARTNER PORTALU
  • BGK

Opolskie przyjęło projekt Regionalnej Strategii Innowacji

  • AT    10 kwietnia 2013 - 20:43
Opolskie przyjęło projekt Regionalnej Strategii Innowacji

10 kwietnia, zarząd województwa opolskiego przyjął projekt Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Opolskiego do 2020 roku. Podczas konsultacji społecznych, każdy będzie mógł zgłaszać swoje uwagi do tego projektu.
Projekt dokumentu zamieszczony jest na stronie internetowej www.opolskie.pl i na stronie www.ocrg.opolskie.pl, tam też zamieszczono formularze do zgłaszania uwag. W procesie konsultacji przewidziano także spotkanie z radnymi województwa, które zaplanowano na 15 kwietnia br.

Regionalna Strategia Innowacji to dokument, który jest uszczegółowieniem strategii rozwoju województwa w dziedzinach związanych z innowacjami i transferem wiedzy.

Jego uchwalenie jest niezwykle ważne w procesie przygotowań województwa opolskiego do kolejnego budżetu unijnego, bo Unia Europejska w swym dokumencie programowym „Europa 2020" postawiła właśnie na konkurencyjność i innowacyjność gospodarki.

W pracach nad projektem uczestniczyli przedstawiciele środowisk zaangażowanych w proces wspierania innowacyjności w regionie.

Strategia określa główne dziedziny rozwoju województwa opolskiego, które będą mogły być dofinansowane z funduszy unijnych.

Tymi kluczowymi obszarami dla rozwoju (z uwzględnieniem technologii i wiedzy regionalnej) będą: przemysł chemiczny, budowlany wraz z przemysłem mineralnym i usługami budowlanymi, maszynowy i elektromaszynowy, paliwowo-energetyczny, rolno-spożywczy, drzewno-papierniczy w tym meblarski, metalowy i metalurgiczny. Potencjalnie kluczowe obszary rozwoju tworzyć będą: usługi medyczne i rehabilitacyjne, usługi turystyczne oraz transport i logistyka.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.