PARTNER PORTALU
  • BGK

Opolskie zainspirowane Lubusikami

  • wer/lubuskie.pl    20 października 2011 - 14:42
Opolskie zainspirowane Lubusikami

Autorski projekt województwa lubuskiego „Lubusik - sportowe lubuskie na lato” czyli program tworzenia boisk plażowych do piłki siatkowej, zyskał uznanie województwa opolskiego, które program chce realizować u siebie.
Przedstawiciele województwa opolskiego dowiedzieli się o lubuskim przedsięwzięciu podczas konwentu przewodniczących sejmików w Zielonej Górze. Na spotkaniu rezultaty projektu zaprezentowała marszałek Elżbieta Polak (oceń działania marszałka).

Projekt pod nazwą „Lubusik - sportowe lubuskie na lato” zakończył się pełnym sukcesem. Do programu przystąpiło w sumie 27 gmin z województwa lubuskiego. Samorząd województwa przeznaczył na budowę każdego boiska do siatkówki plażowej 6 tys. złotych.

Czytaj też: Lubusiki - prawie letnia wersja Orlików

Samorządy, które wzięły udział w programie przyznają, że „Lubusiki” świetnie się sprawdziły. Inwestycja okazała się niedroga, a przyniosła ogromne korzyści dla lokalnych społeczności.

W ramach projektu rozegrano m.in. „Grand Prix Województwa Lubuskiego w Plażowej Piłce Siatkowej - Lubusik 2011”. W rozgrywkach, które odbyły się w Gubinie, udział wzięły drużyny reprezentujące wszystkie gminy biorące udział w projekcie. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.